Školáci mají den volna, některým z nich na něj navážou jarní prázdniny

foto Děti na lanovce. Ilustrační foto.

Praha - Žáci základních škol a středoškolští studenti dnes mají jednodenní pololetní volno. Části z nich na ně hned po víkendu navážou týdenní jarní prázdniny. Nepřerušených deset dní volna díky tomu čeká na školáky z Chebska, Karlovarska, Sokolovska, Nymburska, Jindřichohradecka, Litoměřicka, Děčínska, Přerovska, Frýdecko-Místecka a z městských obvodů Praha 6 až Praha 10.

Dnešní volno dětem zpestří mnoho akcí. Například jablonecké Muzeum skla a bižuterie pro ně připravilo tvůrčí ateliér s výrobou originálních klíčenek a barevných zvířátek z měkkých drátků a korálků. Ostravská zoologická zahrada zve všechny malé i velké návštěvníky na mimořádné komentované krmení zvířat. Žákům, kteří přinesou pololetní vysvědčení, nabízejí některé zoologické zahrady vstup s výraznou slevou. Bezplatný vstup mohou využít žáci s dobrým vysvědčením i v akvacentru v Hradci Králové.

Prodloužený víkend nabízí také příležitost vyrazit s lyžemi na hory. Díky sněžení v tomto týdnu leží na svazích dostatečná pokrývka a chladné počasí umožňuje vlekařům výrobu umělého sněhu.

Termín jarních prázdnin se tradičně liší po okresech. Poslední školáci budou mít letos volný týden od 13. března. Rozpis celého cyklu prázdnin po jednotlivých regionech je na webu ministerstva školství.

Další volno čeká na žáky a studenty počátkem dubna. Na jednodenní velikonoční prázdniny ve čtvrtek 6. dubna naváže páteční státní svátek, víkend a Velikonoční pondělí, které je také dnem volna. Celkem tak na žáky a studenty o Velikonocích čeká pět volných dní.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je pondělí 27. března 2023

Očekáváme v 17:00 4°C

Celá předpověď