Škoda po požáru hal ve Vinoři se odhaduje na 50 milionů korun

foto Skladové haly v pražské Vinoři po nočním požáru na snímku z 6. prosince 2017. Dvě skladové haly s obalovým materiálem začaly hořet předchozího večera, uvnitř vybuchovaly tlakové lahve. Kvůli velikosti zásahu byl vyhlášen nejvyšší stupeň poplachu. Škoda je podle prvního odhadu 50 milionů korun.

Praha - Škoda po úterním požáru skladových hal v pražské Vinoři je podle prvního odhadu 50 milionů korun. Hasiči to uvedli v denním hlášení o závažných požárech. Příčina požáru, u kterého byl vyhlášen nejvyšší stupeň poplachu, se nadále vyšetřuje. Podle mluvčího hasičů Martina Kavky bude vyšetřování komplikované a může trvat i měsíc, než bude příčina známa. Požár je již uhašen, na místě zůstává jedno záložní družstvo, které vyhledává případná skrytá ohniska.

Dvě skladové haly s obalovým materiálem začaly hořet v úterý v sedm hodin večer. Uvnitř hal vybuchovaly tlakové lahve. U požáru se vystřídaly tři desítky jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů. Kvůli velikosti zásahu byl vyhlášen nejvyšší stupeň poplachu. Při zásahu byl zraněn jeden hasič a dva policisté se nadýchali kouře. Všichni tři byli převezeni do nemocnice.

 V pražské Vinoři dnes hořely dvě skladové haly s obalovým materiálem, uvnitř vybuchovaly tlakové lahve. U požáru se střídaly tři desítky jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů. Kvůli velikosti zásahu byl vyhlášen nejvyšší stupeň poplachu, řekl ČTK mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Hasiči se snažili před ohněm ochránit další dvě blízko stojící haly s obalovým materiálem. V jedné z hal je i truhlárna. "V objektu nikdo nebyl, ani jsme nedělali evakuaci," uvedl Kavka. Oheň dostali hasiči pod kontrolu ve 23:00.

Video: Požár ve Vinoři
05.12.2017, 23:00, autor: Beneš Jaroslav, zdroj: ČTK

Policie v úterý uzavřela Mladoboleslavskou ulici, pražský dopravní podnik odklonil z ulice autobusové linky. Dnes ráno v půl sedmé byla silnice plně zprovozněna.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je sobota 20. října 2018

Očekáváme v 1:00 10°C

Celá předpověď