Škoda navyšuje výrobu baterií pro elektromobily

foto PR - Škoda navyšuje výrobu baterií pro elektromobily

Zhruba za měsíc hodlá Škoda ve svém hlavním závodě dosáhnout plné denní kapacity na výrobní lince baterií pro elektromobily s platformou MEB. To znamená, že by zde každý den vznikalo zhruba tisíc kusů pro vozidla koncernu Volkswagen. Již nyní baterie smontované v Mladé Boleslavi z modulů dodávaných od externích firem dostávají jak Škody Enyaq, tak i elektromobily značek Volkswagen a Audi, které sjíždějí z výrobních linek v německých továren. Konkrétně se jedná o vozy Volkswagen ID.4. ID.5, ID. Buzz a Audi Q4 e-tron.

Instalovaná výrobní kapacita na této první lince je 255 tisíc kusů ročně. „O další polovinu, tedy na celkových zhruba 380 tisíc baterií ročně, se pak kapacita navýší díky další nové lince. Ta se již v hale v Mladé Boleslavi začala instalovat a do provozu by měla být uvedena na v průběhu druhé poloviny příštího roku,“ uvedl mluvčí tuzemské prodejní organizace Škody Auto Pavel Jína.

Nyní v Mladé Boleslavi sestavují bateriové celky z 8, 9 nebo 12 modulů. Ještě letos pak přibude nový typ s celkem třinácti moduly.

V Mladé Boleslavi v současné době naopak nepočítají s rozšířením nebo úpravami výrobní linky na baterie určené pro plug-in hybridní vozy. Nový typ baterie pro připravované modely značek Škoda, Volkswagen, Audi a Seat bude vznikat v jiném výrobním závodě koncernu Volkswagen.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je pátek 22. září 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď