Škoda je v Německu už v první desítce mezi prodejci elektromobilů

foto Volkswagen ID.3 je nejprodávanějším elektromobilem v Německu

Automobily, které jsou schopny ujet na elektřinu alespoň desítky kilometrů, dosáhly v letošním lednu v Německu podílu více než dvacet procent mezi všemi nově zaregistrovanými vozy v této zemi. Přesně se jedná o 21.7 procenta.

Vyplývá to z čerstvé statistiky Spolkového úřadu pro motorová vozidla KBA. Oproti stavu z prvního měsíce roku 2020, který ještě nebyl poznamenán koronakrizí, jde o meziroční navýšení prodejů elektrických vozů (dohromady čistě bateriových a těch s pohonem typu plug-in hybrid - PHEV) o 129 procent. Více než zdvojnásobení prodejů zaznamenaly obě tyto kategorie vozů. Celkový trh s osobními motorovými vozidly se přitom v lednu, oproti stejnému měsíci loňska, propadl v Německu bezmála o třetinu.

Bateriových elektromobilů se v Německu v lednu prodalo přes 16 000, plug-in hybridů 10,5 tisíce.

Nejúspěšnější značkou se stal Volkswagen, jehož dealeři v lednu předali zákazníkům 4,5 tisíce elektromobilů a 2,5 tisíce vozidel PHEV). Celkem tedy 7000 těchto aut.

Za největší evropskou automobilkou s odstupem dvou tisíc následuje Mercedes-Benz. Této prémiové značce, stejně jako třetímu v pořadí BMW a čtvrtému Audi se ale daří výrazně lépe v prodejích PHEV vozů v porovnání s “čistými” elektromobily.

Do první desítky (na osmou příčku) se už v této statistice dostala i tuzemská Škoda. Z celkem prodaných 1564 elektrických vozidel v Německu bylo 572 bateriových a 992 PHEV vozů.

Škoda tak byla více než třikrát úspěšnější než Tesla, která v lednu prodala jen 453 svých automobilů.

Nejžádanějším elektrickým modelem se v Německu v lednu stal Volkswagen ID.3 před Volkswagenem e-up!

Německo bylo v loňském roce druhým největším světovým trhem pro elektromobily. První zůstává Čína.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je neděle 19. září 2021

Očekáváme v 9:00 12°C

Celá předpověď