Škoda Enyaq v srpnu dosáhla na bronz

foto PR - Škoda Enyaq IV.

Zatím jediný nabízený typ elektromobilu mladoboleslavské automobilky Škoda se stal v srpnu v Evropě třetím nejprodávanějším autem s tímto typem pohonu. Prodeje elektrických vozů vzrostly v osmém letošním měsíci v porovnání s loňským srpnem o dvě procenta. Celkový trh s novými osobními auty přitom v Evropě po dlouhé době začal meziročně růst – konkrétně o tři procenta. Podíl elektromobilů i tak přesáhl pětinu (21 %).

Bateriovým elektromobilům se daří – rostly o 12 procent a celkem se jich v tomto měsíci nově zaregistrovalo do provozu 99 000 kusů.

Bilanci elektrických vozidel sráží klesající prodeje plug-in hybridů. Těch se v srpnu prodalo již jen 61 000 a tržní podíl této kategorie vozů spadl na osm procent.

Nejžádanějším elektromobilem v Evropě bylo v srpnu SUV Tesla Model Y. Měsíční registrace přesáhly hranici 7 tisíc kusů. Volkswagen ID.4 na druhém místě si připsal téměř 5800 „čárek“ a třetí Škoda Enyaq 4 700.

V celoročním žebříčku nejprodávanějších elektromobilů jsou na prvních dvou místech Tesly Model Y a 3. „Trojce“ ovšem šlape na paty elektrická verze Fiatu 500. Enyaq je pátý. Do první desítky pronikl i další v České republice vyráběný elektromobil, kterým je Hyundai Kona Electric.

Jediným plug-in hybridním vozem v Top 10 je na sedmém místě Ford Kuga PHEV.

Přestože prodeje plug-in hybridů se stále snižují, jejich obliba mezi zákazníky prémiových značek znamená, že nejúspěšnějšími automobilkami z hlediska prodejů elektrických vozů (souhrnně bateriových a plug-in hybridních) jsou BMW a Mercedes-Benz.

 Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pátek 29. září 2023

Očekáváme v 21:00 21°C

Celá předpověď