Škoda daruje 100 octavií pro zdravotníky a sociální péči

foto Ilustrační foto - Výroba vozidel Škoda Octavia třetí generace v Mladé Boleslavi.

Praha - Škoda Auto daruje zdravotníkům a pracovníkům sociálních služeb 100 vozů Octavia v hodnotě 85 milionů Kč. Žádat o ně budou moci od dnešního poledne do konce dubna. První vozy se k nim dostanou v polovině května. Uvedli to zástupci Škody při podpisu dokumentu o spolupráci s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem a ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou. Škoda Auto kvůli koronaviru zastavila výrobu na začátku posledního dubnového týdne.

O vozy mohou zájemci žádat přes web Nadace pro rozvoj občanské společnosti. Všechny potřebné dokumenty naleznou žadatelé na webových stránkách nadace. Rozhodnutí o přidělení 100 vozů Octavia Style 2.0 TDI žadatelům, kteří splní stanovené podmínky, má být rychlé a transparentní.

"Během pandemie koronaviru sázíme ve Škodě na rychlou, nekomplikovanou a efektivní pomoc. Podporujeme všechny, kteří jsou nyní odkázáni zejména na terénní služby," uvedl předseda představenstva Bernhard Maier.

Automobilka ve svém technickém vývoji vyrábí pomocí 3D tiskáren díly pro certifikované respirátory kategorie FFP3 a logistika Škody navíc podporuje firmu Prusa Research při distribuci doplňkových ochranných štítů, vyráběných rovněž na 3D tiskárnách. Trainees a zaměstnanci Škody pomáhají humanitární organizaci se šitím textilních roušek. Prostřednictvím své carsharingové platformy HoppyGo Škoda poskytuje již od konce března flotilu více než 200 vozů humanitárním organizacím, obcím i dobrovolníkům. Škoda DigiLab zase bezplatně zajišťuje pohyb lékařů a zdravotnického personálu v Praze za pomoci 150 elektrických skútrů z vozového parku carsharingové platformy BeRider.

Vedení Škody a odborů Kovo chce také motivovat zaměstnance automobilky k finanční podpoře Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi, nemocnice v Rychnově nad Kněžnou a v Semilech. V příštích dnech bude spuštěna transparentní zaměstnanecká sbírka.

Škoda v současnosti kvůli epidemii ve svých třech závodech v ČR nevyrábí. Výrobu přerušenou 18. března chce obnovit 27. dubna. Každý den, kdy výroba stojí, firma podle odborů přichází o 12 milionů eur, tedy asi 326 milionů Kč. Celkově se letos propad automobilové produkce v Česku odhaduje na více než 20 procent.

Škoda a další tuzemské automobilky mimo jiné od státu žádají uvolnění pravidel pro zahraniční pracovníky, tzv. pendlery, kterých má jen Škoda kolem 3000. Automobilky také po vládě požadují prodloužení platnosti programu Antivirus minimálně do 3. čtvrtletí letošního roku a zrychlení procesu vyměření a vrácení nadměrných odpočtů DPH, včetně možnosti poskytovat zálohy na nespornou část odpočtu DPH. Vláda by také měla urychlit spuštění programu půjček a záruk na komerční účely i pro firmy nad 250 zaměstnanců.

Škoda Auto loni dodala do celého světa 1,24 milionu aut. Provozuje tři výrobní závody v České republice, vyrábí v Číně, Rusku, na Slovensku, v Alžírsku a Indii, většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery. Je aktivní na více než 100 trzích. Zaměstnává téměř 39.000 zaměstnanců, z toho v ČR skoro 34.000 lidí.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je pondělí 18. ledna 2021

Očekáváme v 1:00 1°C

Celá předpověď