Skiareál Lipno zahájil zasněžování sjezdovek

foto Ilustrační foto - Díky umělému zasněžování si mohli 30. ledna lyžaři ve skiareálu v Lipně nad Vltavou užívat půlmetrové vrstvy technického sněhu. Přírodního sněhu je v jižních Čechách stále nedostatek.

Lipno nad Vltavou (Českokrumlovsko) - Skiareál Lipno zahájil zasněžování sjezdovek. Provozovatelé nejnavštěvovanějšího střediska v Jihočeském kraji plánují, že budou umělý sníh v následujících dnech vyrábět téměř nepřetržitě. V tiskové zprávě to dnes uvedla Olga Kneiflová ze Skiareálu Lipno.

Zatím však není jasné, kdy středisko zahájí sezonu. "Otevření areálu bude záviset na sněhových podmínkách a epidemické situaci v České republice," uvedla Kneiflová. Dodala, že v minulých letech začínala sezona v polovině prosince.

Skiareál Lipno zahájil zasněžování o pár dní dříve než loni, kdy sněžná děla spustil 30. listopadu. Středisko v minulých zimách navštívilo vždy kolem 180.000 lyžařů.

Zasněžovat už v minulých dnech začal areál na česko-rakouské hranici Šumavy Hochficht. Provozovatelé předpokládají, že by tam zahájili sezonu 7. prosince.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

3°C

Dnes je čtvrtek 28. ledna 2021

Očekáváme v 3:00 0°C

Celá předpověď