Skauti dnes budou v Praze rozvážet betlémské světlo

foto Skauti 22. prosince 2018 rozváželi po Praze světlo, které minulý týden doputovalo do Česka z Betléma. Svíčky nebo lucerny si lidé od něj mohli zažehnout v historické tramvaji. Světlo zažehnuté v Betlémě letos přijelo do Česka potřicáté. Už tradičně nejprve přiletělo do Rakouska, kde ho skauti z jednotlivých států obdrželi při slavnostní bohoslužbě a dále pak rozvezli po celé Evropě.

Praha - Skauti dnes rozvezou po Praze světlo, které minulý týden doputovalo do Česka z Betléma. Svíčky nebo lucerny si lidé od něj mohou zažehnout v historické tramvaji, která se po poledni vydá s betlémským světlem na šest tras. K dispozici bude plamínek i na náměstí Míru, kde je možné prostřednictvím pošty také poslat pohled s pamětním razítkem.

Světlo zažehnuté v Betlémě letos přijelo do Česka potřicáté. Už tradičně nejprve přiletělo do Rakouska, kde ho skauti z jednotlivých evropských států obdrželi při slavnostní bohoslužbě, která byla letos v Linci. Čeští skauti odtud světlo převezli minulou sobotu večer do Českých Budějovic a v noci do Prahy. V neděli ho pak dobrovolníci rozvezli do všech koutů ČR.

Poprvé se světlo z Betléma dostalo do tehdejšího Československa v roce 1989, kdy ho exiloví skauti přivezli pod sochu sv. Václava v Praze. Stalo se tak pouhých několik dní poté, co byl skauting potřetí obnoven po mnohaletém zákazu komunistickým režimem.

V Praze dnes tramvaj s betlémským světlem vyjede hodinu po poledni ze zastávky Výstaviště Holešovice a její cílovou stanicí bude v 19:00 Vozovna Střešovice. Více informací, kde mohou zájemci světlo získat, je na webu www.betlemskesvetlo.cz.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je sobota 24. srpna 2019

Očekáváme v 21:00 22°C

Celá předpověď