Sjezdařky tahala na start v Lake Louise rolba téměř půl hodiny

foto Skoro půl hodiny trvala netradiční cesta lyžařek na start sjezdu Světového poháru v Lake Louise. V kanadském středisku vypadl elektrický proud, proto pořadatelé tahali závodnice za rolbou.

Lake Louise (Kanada) - Skoro půl hodiny trvala netradiční cesta lyžařek na start sjezdu Světového poháru v Lake Louise. V kanadském středisku vypadl elektrický proud, proto pořadatelé tahali závodnice za rolbou.

"Nebyl to nejpohodlnější druh přepravy. Na start se jelo třiadvacet minut. Člověk musel být v pozoru a napružený. Bylo to strašně dlouhé," řekla česká lyžařka Ester Ledecká, která je zvyklá ze snowboardových závodů jezdit na svah na skútru.

Kvůli výpadku proudu dokonce hvězdná Američanka Lindsey Vonnová a Tina Weiratherová z Lichtenštejnska zůstaly chvilku uvízlé na lanovce.

Za rolbou pak jelo na lanech až dvacet sjezdařek najednou. "Byl to docela hluk a bylo třeba se soustředit a dávat pozor," uvedla Ledecká v tiskové zprávě agentury Sport Invest.

Normálně sjezdařky padají při jízdě z kopce, Maďarka Edit Miklósová se tentokrát ocitla nedobrovolně na sněhu cestou nahoru. "Měla smůlu. Někdo ji srazil. Stačilo málo, protože jelo dvacet holek nasáčkovaných jedna vedle druhé, a když se někomu kousne lyže, jsou všichni v háji. Edit to schytala," řekla Ledecká.

Závod začal o hodin a čtvrt později. Dvojnásobnou mistryni světa ve snowboardingu ale komplikace nerozhodila. Na zkrácené trati sjezdu dojela senzačně sedmá, jen o 45 setin sekundy za stupni vítězů, a vylepšila své maximum v alpském lyžování. "Byl to dlouhý den, ale je skvělé, že nás na trať nakonec pustili," řekla Ledecká, kterou dnes čeká superobří slalom.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

3°C

Dnes je pondělí 19. listopadu 2018

Očekáváme v 15:00 3°C

Celá předpověď