Sima s Kačarabou jsou v sestavě kola Evropské ligy

foto Slavia Praha - Beer Ševa, utkání skupiny C 5. kola základních skupin fotbalové Evropské ligy, 3. prosince 2020 v Praze. Zleva Marwan Kabha z týmu Hapoel Beer Ševa, Abdallah Sima ze Slavie, který dává gól, brankář Hapoelu Ohad Levita a Dudu Twitto z týmu Hapoel Beer Ševa.

Nyon (Švýcarsko) - Záložník Slavie Abdallah Sima a obránce Liberce Taras Kačaraba se dostali do ideální sestavy 5. kola skupinové fáze Evropské ligy, kterou vybrala Evropská fotbalová unie (UEFA). Senegalský křídelní hráč Sima přispěl Slavii gólem v duelu s Hapoelem Beer Ševa k výhře 3:0, po jeho střele si navíc dal vlastní branku hostující Dudu Twito. Ukrajinský stoper Kačaraba zase gólem rozhodl o výhře Liberce 2:1 na hřišti Gentu.

Devatenáctiletý Sima, který Slavii pomohl k postupu do vyřazovací části soutěže, se v Evropské lize trefil ve třech zápasech po sobě. V součtu s českou ligou skóroval v pěti z posledních šesti soutěžních utkání.

"Říkal jsem teď ze srandy po zápase v kabině, že ho budeme muset na měsíc posadit na lavici, aby nám tady vydržel na jaro. Jeho progres je neuvěřitelný, neumím ani odhadnout, kde je časem nějaký jeho výkonnostní strop. Ani neumím říct, co dělá špatně, co neumí nebo kde se musí zlepšit, protože je to komplexní hráč," pochválil Simu po zápase s Beer Ševou trenér Slavie Jindřich Trpišovský.

O šest let starší Kačaraba vstřelil v Gentu v 55. minutě gól na 2:0, po zápase se však přel s Jusúfem Hilálem, kdo vlastně míč do odkryté brány dotlačil. "Taras a Hilál sedí vedle sebe a ani oni se nebyli schopni dohodnout, kdo to dal. Takže je to 50 na 50. Jestli je to připsané Kačarabovi, tak asi 51 procent Kačaraba a 49 procent Hilál," řekl trenér Liberce Pavel Hoftych.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je úterý 19. ledna 2021

Očekáváme v 11:00 1°C

Celá předpověď