Sima přestoupil ze Slavie do Brightonu, sezonu ale stráví ve Stoke City

foto Ilustrační foto - Fotbalista Slavie Abdallah Sima.

Brighton (Británie) - Fotbalový útočník Abdallah Sima přestoupil z pražské Slavie do Brightonu a v novém působišti podepsal smlouvu do roku 2025. Kluby o tom informovaly na svých webech. Aktuální sezonu stráví dvacetiletý Senegalec na hostování v druholigovém Stoke City.

Sima se stal objevem minulé sezony. Do slávistického "áčka" se přesunul v průběhu podzimu a měl nečekaně povedený start. Blýskl se třeba dvěma góly při výhře 3:0 v derby na Spartě a celkově si připsal v uplynulém ligovém ročníku 11 branek.

Čtyřikrát se mezi střelce zapsal i v Evropské lize, v níž s Pražany došel do čtvrtfinále. V úvodním kole vyřazovací fáze přispěl gólem k postupu přes anglický Leicester. Následně se na něj snesla chvála od anglických médií.

Sima s vršovickým celkem získal double díky triumfu v lize i domácím poháru. V březnu dokonce debutoval v senegalské reprezentaci, následně se ale zranil.

"Abdallah k nám přichází po skutečně vydařené sezoně ve Slavii. Vynikal v české lize i Evropské lize. Je ale důležité si uvědomit, že má za sebou velmi rychlý vzestup. Přišel ze Senegalu do Francie a v profesionálním fotbalu odehrál pouze jednu celou sezonu. Je proto nezbytné, abychom jeho vývoj řídili správným směrem," uvedl technický ředitel Brightonu Dan Ashworth.

"Ve Stoke dostane šanci aklimatizovat se na anglický fotbal, týmu se start do sezony povedl. Jsme nadšeni z jeho potenciálu. Dohlídneme na jeho pokrok a postaráme se o to, aby se v Anglii usadil," prohlásil Ashworth.

Vedle Simy dnes Slavii opustil i stejně starý stoper David Zima, který odešel do FC Turín.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je sobota 28. května 2022

Očekáváme v 21:00 11°C

Celá předpověď