Silvestrovské oslavy si vyžádaly v Německu nejméně dvě oběti

foto Policisté na místě činu ve městě Salzgitter ve spolkové zemi Dolní Sasko, kde o silvestrovské noci dvanáctiletá utrpěla vážné střelné zranění.

Berlín - Silvestrovské oslavy si vyžádaly v Německu nejméně dvě oběti. Informovala o tom dnes agentura DPA s odvoláním na policii. Oba muži přišli o život v důsledku neopatrné manipulace s petardami. Masovému sexuálnímu obtěžování žen, ke kterému na přelomu let 2015 a 2016 došlo v Kolíně nad Rýnem i v dalších německých městech, se ale v noci na dnešek podařilo zabránit.

Pětatřicetiletý muž zemřel v obci Gusow-Platkow, která leží na severovýchodě Německa nedaleko polských hranic. Podle mluvčího braniborské policie utrpěl smrtelná zranění, když zapaloval petardu. Přes okamžitou první pomoc svým zraněním podlehl.

Druhou obětí je devatenáctiletý mladík, který chtěl ve městě Kleinmachnow u Postupimi zapálit podomácku vyrobený ohňostroj. Petarda z něj ho zasáhla do hlavy a mladík zemřel.

Agentura DPA dnes informovala i o tragédii, která se přihodila o silvestrovské noci ve městě Salzgitter ve spolkové zemi Dolní Sasko. Vážné střelné zranění utrpěla dvanáctiletá dívka, okolnosti střelby nejsou zatím jasné. Nedaleko místa činu ale policie zadržela tři osoby, které vyšetřuje kvůli podezření z trestného činu pokus o zabití.

Německá policie během novoročních oslav v Kolíně nad Rýnem.

Masovému obtěžování žen, které měli na přelomu let 2015 a 2016 v Kolíně nad Rýnem i v jiných německých městech podle policie na svědomí především imigranti ze severní Afriky a další uprchlíci, se v noci na dnešek podařilo zabránit. Hlášeny jsou jen ojedinělé sexuální útoky. V Kolíně nad Rýnem podle policejního mluvčího ohlásilo obtěžování devět žen, v této souvislosti policie už identifikovala tři podezřelé.

Deset případů sexuálního obtěžování se odehrálo na slavnosti v centru německé metropole, na které se sešlo několik stovek tisíc lidí. Policisté zadrželi sedm podezřelých. U Braniborské brány byla letos zřízena bezpečná zóna, do které se mohly ženy vystavené obtěžování uchýlit. Hamburská policie zaznamenala podle prohlášení jen mizivé množství případů sexuálního obtěžování, jejich kolegové v Mnichově zatím vůbec žádné.

Policie v Lipsku zasahuje během násilností, které vypukly při oslavách Nového roku.

V Lipsku musela policie použít vodní dělo proti skupině lidí, která na strážce zákona házela dělobuchy a kamení. Několik osob bylo následně zadrženo.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je středa 17. října 2018

Očekáváme v 1:00 11°C

Celá předpověď