Silvestrovské Hejnice pojedenácté...

HEJNICE 31.prosince (HN) - Posledním závodem lezců v roce 2000 byly Silvestrovské závody v Hejnicích. Ve čtyřech kategoriích bylo k vidění více než 70 závodníků a spousta pěkných výkonů. Mládež a ženy lezli jednokolově, z mužské kategorie postoupilo z kvalifikace 12 nejlepších do finále. Obtížnost kvalifikace i finálové cesty gradovala, o pořadí rozhodovaly doslova centimetry.

V chlapcích přelezl všechny své soupeře Libor Hroza z Děčína (Singing Rock, Saltic), mezi dívkami se totéž povedlo domácí Petře Melicharové (Triop). Petra dominovala i v ženské kategorii, své soupeřky přelezla o několik metrů.

Muži měli trať o několik chytů chudší, silový závěr zvládlo jen 8 ze 44 startujících. Ve finále měl nejvíce sil Honza Kareš (HO 3000), dosáhl o tři chyty dále než jinak ve velké pohodě lezoucí Kairat Rachmetov. Třetí místo získal Radim Nosek velice těsně před J.Rajským, Z.Lankem a M.Zedkem.

Pořadatelé chtějí touto cestou poděkovat sponzorům, kteří věnovali pro nejlepší hodnotné ceny - SALEWA Semily, MAKAK Jablonec, RED POINT Teplice n.M., SALTIC Zlín, LANEX Bolatice, TREKKING SPORT Mn.Hradiště, ALPINE DIRECT Liberec, HUDY Sport Liberec, MAMMUT Šťáva...

Jan Kašpar

Přehled nejlepších:

Chlapci do 15 let:

1. Libor Hroza, Děčín (Singing Rock, Saltic)

2. Zdeněk Melichar, Hejnice

3. Jakub Hyxa, Hejnice

Dívky do 15 let:

1. Petra Melicharová, Hejnice (Triop)

2. Lucie Hrozová, Děčín (Saltic, Singing Rock)

3. Kateřina Kupilíková, Jablonec (Vertical Sport)

Ženy:

1. Petra Melicharová, Hejnice (Triop)

2. Lucie Hrozová, Děčín (Saltic, Singing Rock)

3. Lucie Loudová, Liberec

Muži:

1. Jan Kareš, HO 3000

2. Kairat Rachmetov

3. Radim Nosek, Liberec

4. Jiří Rajský, Liberec

5. Zdeněk Lank, Liberec

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je středa 25. listopadu 2020

Očekáváme v 17:00 1°C

Celá předpověď