Silný vítr zastavil horní úsek lanovky na Sněžku

foto Ilustrační foto - Lanovka na Sněžku, mezistanice na Růžové hoře.

Pec pod Sněžkou (Trutnovsko) - Silný vítr dnes zastavil horní úsek kabinové lanovky na Sněžku. Turisté mohou při cestě na nejvyšší českou horu využít pouze spodní úsek z Pece pod Sněžkou na Růžovou horu, informoval web lanovky. Horní úsek nejezdil kvůli větru již v sobotu. Hory v noci na dnešek zasáhla obleva, na hřebenech hor teploty dnes vystoupaly nad nulu a pršelo.

Z Růžové hory to je na vrchol Sněžky 2,5 kilometru pěšky. Lanovka může být v provozu do rychlosti větru 60 kilometrů v hodině. Meteorologové uvedli, že na hřebenech dnes bude vítr vát rychlostí až 70 kilometrů v hodině.

Na hřebenech Krkonoš leží asi metr sněhu a platí druhý nejnižší lavinový stupeň z pětibodové stupnice. "Za sobotu připadlo okolo deseti centimetrů nového sněhu, v polohách pod 1000 metrů nad mořem se však sněžení změnilo v déšť," uvedl Pavel Cingr z Horské služby Špindlerův Mlýn. V místech, kde se ze sněhu vytvořily tvrdé desky a ledové krusty, se mohou vyskytnout laviny z nového sněhu a laviny deskové. V nižších polohách hrozí laviny z klouzavého a mokrého sněhu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je sobota 17. listopadu 2018

Očekáváme v 5:00 0°C

Celá předpověď