Silný vítr opět zastavil horní úsek kabinové lanovky na Sněžku

foto Lanovka na nejvyšší českou horu Sněžku.

Pec pod Sněžkou (Trutnovsko) - Silný vítr dnes opět zastavil horní úsek kabinové lanovky na Sněžku. Horní úsek z Růžové hory na vrchol nejezdil kvůli větru již v pátek. Turisté mohou při cestě na Sněžku využít pouze spodní úsek z Pece pod Sněžkou na Růžovou horu, odkud to je na vrchol 2,5 kilometru pěšky. Lanovka na Sněžku může jezdit do rychlosti větru 60 kilometrů v hodině, uvedli vlekaři ve webu lanovky.

Provoz ostatních lanovek ve východních Krkonoších vítr neomezil. V provozu tak jsou lanovky ve Špindlerově Mlýně, Peci pod Sněžkou, na Černé hoře, ve Velké Úpě i v Herlíkovicích.

Lanovku na Sněžku tvoří dva úseky, a to Pec pod Sněžkou - Růžová hora a Růžová hora - Sněžka. Celková délka lanové dráhy je asi 3,5 kilometru, převýšení je přes 700 metrů.

Dnes dopoledne byla na hřebenech Krkonoš silná mlha a teplota se pohybovala kolem tří stupňů pod nulou. V nižších polohách hor bylo slabě nad nulou. Podle meteorologů by dnes mělo na horách sněžit.

Sněhu je na hřebenech hor asi 90 centimetrů a platí druhý nejnižší stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové škály. "Po mírném oteplení se na hřebenech hor ochladilo, čímž vznikla na povrchu ledová krusta. Sněhová pokrývka je ve spodních vrstvách vlhká, v nižších polohách hor až podmáčená," uvedl Pavel Cingr z Horské služby Krkonoše.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je úterý 22. října 2019

Očekáváme v 5:00 10°C

Celá předpověď