Silný vítr hrozí dnes v jihozápadní polovině ČR, v sobotu na většině území

foto Odstraňování stromů ze silnice, vítr, hasiči - ilustrační foto.

Praha - V jihozápadní polovině Česka dnes odpoledne zesílí vítr, místy mohou nárazy dosahovat až 90 kilometrů v hodině, informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). V sobotu ráno a dopoledne vítr podle meteorologů částečně zeslábne, ale odpoledne opět zesílí a foukat bude už na většině území. Zvolna slábnout by měl na konci víkendu.

"Bude docházet k lámání větví a vývratu stromů na podmáčené půdě. Vítr a déšť bude na horách způsobovat rychlé odtávání sněhové pokrývky," uvedli meteorologové. Varují také před poškozením lesů a stromů a menšími škodami na budovách, lidé by si měli dávat pozor na větrem unášené předměty a zlomené větve. Opatrní mají být řidiči, na horách by lidé měli omezit túry a nechodit na hřebeny.

Výstraha před silným větrem s nízkým stupněm nebezpečí platí od dnešních 14:00 pro Prahu, celý Plzeňský a Karlovarský kraj a pro většinu Jihočeského a Středočeského kraje a část Ústeckého kraje, večer pak začne foukat ve zbytku Jihočeského kraje, na Vysočině a na Znojemsku v Jihomoravském kraji. V sobotu odpoledne už bude foukat téměř na celém území. "Na konci víkendu bude vítr zvolna slábnout. Výstrahu budeme podle potřeby upřesňovat," uvedli meteorologové.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je úterý 30. května 2023

Očekáváme v 21:00 15°C

Celá předpověď