Silnice ve vyšších polohách pokrývají zbytky sněhu

foto Automobil na zasněžené silnici. Ilustrační foto.

Praha - Některé jihočeské silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Silničáři vyjížděli hlavně na Českobudějovicku, preventivně, aby předešli náledí. Rozbředlý sníh či zbytky sněhu byly ráno na horských silnicích nižších tříd v Libereckém kraji. Silnice ve vyšších polohách Zlínska pokrývají zbytky sněhu.

Jihočeský kraj

Některé jihočeské silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Silničáři vyjížděli hlavně na Českobudějovicku, preventivně, aby předešli náledí. ČTK to dnes řekl dispečer Správy a údržby silnic Jihočeského kraje Martin Šulista. Nejvyšší teploty v kraji budou dnes od dvou do pěti stupňů nad nulou.

Silnice na jihu Čech jsou sjízdné se zvýšenou opatrností nebo bez omezení. "Situace je dobrá, všude po kraji jsou vozovky sjízdné. Vyjížděli jsme hlavně na Českobudějovicku, kde se prováděly udržovací posypy jako ochrana před případným náledím, komunikace tady byly holé, mokré. V jiných okresech se vyjíždělo sporadicky, na Českokrumlovsku kvůli pár jazykům," řekl Šulista s tím, že sněžit nemá a silničáři nečekají obtíže.

Podle Českého hydrometeorologického ústavu bude dnes v jižních Čechách oblačno, ojediněle déšť nebo mrholení, nad 500 metrů zpočátku i mrznoucí. Nejvyšší denní teploty dosáhnou dvou až pěti stupňů Celsia.

Liberecký kraj

Rozbředlý sníh či zbytky sněhu byly ráno na horských silnicích nižších tříd v Libereckém kraji, jinak jsou vozovky vlhké či mokré. Místy byly ráno mlhy. Zvýšenou opatrnost doporučují silničáři při cestě po Jablonecku, Semilsku a Liberecku. Na Českolipsku jsou silnice sjízdné bez omezení, vyplývá z informací na dopravním webu.

Teploty byly ráno mezi šesti a minus jedním stupněm Celsia. Podle předpovědi by přes den mělo být nadále zataženo až oblačno, ojediněle se slabým déštěm nebo mrholením. Nejvyšší denní teploty by měly být mezi třemi až šesti stupni Celsia, na horách od nuly do tří stupňů.

Ústecký kraj

Silnice v Ústeckém kraji jsou sjízdné. Na silnicích nižších tříd ve vyšších oblastech leží zbytky rozbředlého sněhu, vyplývá z dnešních dat silničářů. Teploty v kraji se drží nad nulou.

Dálnice D8 a silnice prvních tříd jsou holé a sjízdné bez potíží. K obezřetnosti nabádají silničáři na silnicích druhých, třetích a nižších tříd v Krušných horách. Komunikace jsou ošetřené, ale zůstávají na nich zbytky rozbředlého sněhu. Podle policejní databáze dopravu v kraji nekomplikuje žádná vážnější nehoda.

Podle meteorologů bude dnes v Ústeckém kraji zataženo až oblačno ojediněle se slabým deštěm nebo mrholením. Nejvyšší teploty vystoupí na čtyři až sedm, na horách na jeden až čtyři stupně Celsia.

Zlínský kraj

Silnice ve vyšších polohách Zlínska dnes pokrývají zbytky sněhu s vyjetými kolejemi. Vozovky jsou kryté posypem a sjízdné se zvýšenou opatrností. Cesty v dalších částech Zlínského kraje jsou většinou vlhké či mokré po chemickém ošetření. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR.

V kraji je převážně zataženo, vane slabý vítr. Na Vsetínsku místy snižuje viditelnost mlha. Teplota se ráno pohybovala od nuly do plus čtyř stupňů Celsia. Podle meteorologů by odpoledne měla stoupnout nejvýše na pět stupňů. V polohách nad 700 metrů nad mořem se očekává sněžení, sníh by mohl namrzat. Vát bude mírný západní vítr, který večer zeslábne.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je pátek 16. listopadu 2018

Očekáváme v 7:00 -1°C

Celá předpověď