Silnice na Prachaticku a Českokrumlovsku namrzají, je náledí

foto Sníh na silnici, vlevo projíždí sněžný pluh - ilustrační foto.

Praha - Silnice v okresech Č. Krumlov a Prachatice dnes namrzají, místy se tvoří náledí. V obou regionech vyjížděli silničáři s veškerou technikou. Silnice na jihu Moravy jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Na Vysočině jsou hlavní tahy suché nebo vlhké po solení. Na vedlejších je místy zledovatělý sníh. Přes den se může tvořit ledovka kvůli dešti. Jízdu po středočeských silnicích dnes ráno místy komplikuje mlha, řidiči by proto měli být opatrní. Silnice jsou většinou holé a vlhké.

Jihočeský kraj

Silnice v okresech Český Krumlov a Prachatice dnes namrzají, místy se tvoří náledí. V obou regionech vyjížděli silničáři s veškerou technikou, se 40 sypači. Zasahují i v Českých Budějovicích. ČTK to řekl dispečer Správy a údržby silnic Jihočeského kraje Otakar Zich.

Na Prachaticku a Českokrumlovsku mrholí a jsou nízké teploty. "Vozovky dost namrzají, někde se i tvoří náledí. Na Strakonicku byl problém jenom kolem Volyně a Nihošovic, ledovka. Teď jsme vyjížděli v Českých Budějovicích a Trhových Svinech, některé (sypače) i v Týně nad Vltavou," řekl dispečer.

Podle meteorologů bude dnes v jižních Čechách zataženo, občas déšť, ráno a dopoledne místy mrznoucí s tvorbou ledovky, zejména na východě kraje. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od čtyř do sedmi stupňů, na horách v 1000 metrech kolem čtyř stupňů.

Jihomoravský kraj

Na silnicích na Břeclavsku a Hodonínsku je dnes místy námraza a led a silničáři doporučují při řízení zvýšenou opatrnost. V celém kraji se teplota drží pod nulou, většina silnic je holých, na Znojemsku, Blanensku a na silnici D46 je třeba zvýšená opatrnost. Vyplývá to z údajů na stránkách Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje.

V kraji platí do pátečního poledne varování před ledovkou, která se v Česku má tvořit od západu a má postupovat směrem na východ. Podle meteorologů dnes začne na většině území slabě pršet, déšť může místy namrzat a tvořit ledovku. Nejvyšší odpolední teploty vystoupají ke třem stupňům.

Olomoucký kraj

Před namrzající padající mlhou upozorňují dnes správci silnic řidiče, kteří míří do Olomouce. Se špatnou viditelností kvůli mlze musí motoristé počítat i na ostatních místech Olomoucka a Prostějovska. Silnice v regionu jsou suché a vymrzlé, pouze na Šumpersku leží ve vyšších polohách a v lesních úsecích zledovatělá vrstva sněhu krytá posypem, informovalo Ředitelství silnic a dálnic.

Na namrzající mlhu upozorňují řidiči v Olomouci především v ranních hodinách. Ve středu na nadjezdu v Tovární ulici havarovalo 12 aut, podepsala se na tom zřejmě právě namrzlá silnice. Mlha může motoristy potrápit také v oblasti Šternberska, na Litovelsku a na Prostějovsku. Na některých místech silničáři preventivně silnice chemicky ošetřili. Teplota se v kraji pohybuje pod nulou.

Středočeský kraj

Jízdu v kraji ráno místy komplikuje mlha, řidiči by měli být opatrní. Vozovky jsou většinou holé a vlhké, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic.

Se zhoršenou viditelností se mohou potýkat řidiči na Pražském okruhu a dálnicích D1, D5 nebo na silnicích druhé a třetí třídy na Berounsku, Kladensku, Rakovnicku a v okolí Prahy. Místy jsou silnice mokré po chemickém ošetření.

Teploty v regionu se pohybují od minus tří do dvou stupňů Celsia a fouká slabý vítr nebo je bezvětří.

Kraj Vysočina

Na silnicích nižších tříd Vysočiny jsou místy zbytky zledovatělého sněhu, řidiči by měli jezdit opatrně hlavně v lesích. Hlavní tahy jsou vymrzlé a suché nebo mokré po chemickém ošetření, řekl dnes ČTK dispečer krajské správy a údržby Aleš Hubený. Přes den může pršet, hrozí tvorba ledovky, upozornili meteorologové.

V noci na dnešek přeháňky nebyly, teploty se pohybovaly od nuly do minus čtyř stupňů Celsia. Nad ránem vyjelo 23 sypačů, posyp obnovovaly na Žďársku, Jihlavsku a na Třebíčsku, uvedl dispečer.

Přes den bude na Vysočině zataženo. Zpočátku mohou být ojediněle mrznoucí mlhy. Postupně se budou od jihozápadu na většině území objevovat slabé dešťové přeháňky, místy mrznoucí s tvorbou ledovky, upozornil Český hydrometeorologický ústav. Nejdéle se bude ledovka tvořit na Moravě. Výstraha platí pro část Vysočiny do pátečních 01:00. Nejvyšší odpolední teploty dnes v kraji budou od minus dvou po plus dva stupně Celsia

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

30°C

Dnes je čtvrtek 27. června 2019

Očekáváme v 15:00 31°C

Celá předpověď