Silničáři dnes začnou s rekonstrukcí D11, omezí provoz do srpna

foto Ilustrační foto - Na dálnici D11 u Prahy začala dopravní omezení kvůli chystané rekonstrukci vozovky. Od pátku 30. března až do pondělí 2. dubna byla dálnice mezi Prahou a osmým kilometrem zúžena v každém směru do jednoho pruhu, silničáři tam museli instalovat dopravní značení. V pondělí ráno byla dálnice opět rozšířena na dva pruhy v každém směru, které budou řidičům k dispozici po celou dobu opravy. Jako první přijde na řadu oprava pásu ve směru z Prahy na Hradec Králové. Oprava tohoto směru by měla skončit v říjnu. Příští rok v dubnu pak přijde na řadu druhý směr, který bude dokončen v září 2019. Součástí projektu za 788 milionů korun bez DPH je rekonstrukce křižovatkových větví spojujících dálnici s Pražským okruhem. Snímek je z 2. dubna odpoledne, vlevo je směr na Prahu.

Praha - Silničáři dnes začnou s rekonstrukcí levé části osmikilometrového úseku dálnice D11 mezi pražskými Horními Počernicemi a Jirny. Provoz bude v úseku omezen do konce letošního srpna. Dnes o tom informovalo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Pravý jízdní pruh dálnice byl opraven už loni. Rekonstrukci za téměř 789 milionů korun provádí stavební společnost Skanska.

Modernizace prvních osmi kilometrů dálnice začala v loňském roce, kdy dělníci opravili pravý pruh dálnice ve směru do Hradce Králové. Letos budou pokračovat na levém pruhu ve směru do Prahy. Opravy zahrnují kompletní výměnu vozovky včetně modernizace dalších zařízení dálnice, například kanalizace. Zrekonstruována bude také křižovatka u Horních Počernic, která dálnici napojuje na Pražský okruh.

Opravovaný levý jízdní pruh tak bude po celou dobu rekonstrukce, která potrvá do konce srpna, uzavřen. Doprava tak bude svedena do pravého jízdního pruhu. Řidiči budou moci využívat dvou zúžených jízdních pruhů v obou směrech. S větším omezením budou motoristé muset počítat ode dneška do neděle, kdy budou silničáři v úseku instalovat dopravní omezení.

D11 z Prahy na polské hranice se začala stavět v roce 1978 a z plánovaných 154 kilometrů je hotovo zhruba 91 kilometrů. Od srpna 2017 dálnice končí na okraji Hradce Králové sjezdem do části Kukleny. V Královci u Trutnova se má D11 napojit na budovanou polskou silnici S3. Letos začala výstavba 15,5 kilometrů dlouhého úseku mezi Hradcem Králové a Smiřicemi.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je středa 21. srpna 2019

Očekáváme v 23:00 16°C

Celá předpověď