Silné bouře na jihu USA už mají nejméně osm obětí

foto Ilustrační foto - Bouře na okresem Madison, pohled z mohyly Monks Mound.

Austin (USA) - Nejméně osm obětí si vyžádaly silné bouře, které o víkendu zasáhly jih Spojených států a které na některých místech doprovázela tornáda. Informovala o tom v noci na dnešek agentura AP. Na 90.000 domácností ve státech Texas, Mississippi, Louisiana, Arkansas a Georgia se v neděli kvůli bouřím ocitlo bez elektřiny.

Mezi oběťmi jsou i dvě děti ve věku tří a osmi let, které zemřely v sobotu na východě Texasu ve městě Lufkin poté, co vichrem vyvrácený strom spadl na zadní část auta, v němž seděly. Jejich rodičům na předních sedadlech se nic nestalo.

Přes dvě desítky lidí skončily v nemocnici poté, co se tornádo v sobotu přehnalo v blízkosti místa, kde se právě konala slavnost domorodých obyvatel ve východním Texasu. Z osmi vážně zraněných v neděli jedna osoba svým zraněním podlehla. Podle meteorologů dosahovala síla větru provázející tornádo až 225 kilometrů za hodinu.

Nejméně dva lidé se utopili podle místních úřadů v Louisianě, když je v sobotu strhl proud vody ze silných lijáků. Jedou z obětí je třináctiletý chlapec.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

30°C

Dnes je úterý 23. července 2019

Očekáváme v 13:00 30°C

Celá předpověď