Shapovalov porazil Kokkinakase a Kanaďané sahají po triumfu v Davis Cupu

foto Kanadský tenista Denis Shapovalov v zápase s Australanem Thanasim Kokkinakisem ve finále Davisova poháru 27. listopadu.

Málaga (Španělsko) - Kanadští tenisté se ujali ve finále Davisova poháru proti Austrálii vedení 1:0. První bod v Málaze zajistil týmu kapitána Franka Dancevice osmnáctý hráč světa Denis Shapovalov, který porazil Thanasiho Kokkinakise 6:2, 6:4. Kanaďany dělí jediné vítězství od prvního triumfu v historii.

V další dvouhře se v souboji týmových jedniček utkají Félix Auger-Aliassime a Álex de Minaur. Do případné rozhodující čtyřhry jsou nahlášení na kanadské straně Vasek Pospisil a Auger-Aliassime a proti nim Max Purcell a Jordan Thompson.

Třiadvacetiletý Shapovalov porazil o tři roky staršího Kokkinakise za hodinu a devětadvacet minut. Pomohl si pěti esy a zahrál 28 vítězných míčů.

Kanaďané jsou ve finále podruhé ve třech letech. V roce 2019 nestačili v rozhodujícím utkání na Španělsko. Australané usilují o 29. titul. Rozhodující fázi Davis Cupu hrají po devatenácti letech.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je neděle 28. května 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď