Sezonu v Brně obohatí superbiky i soukromé testy formule 1

foto Ilustrační foto - Závod mistrovství světa superbiků v Brně.

Brno - Kromě červnového podniku světového šampionátu superbiků obohatí nadcházející sezonu na Masarykově okruhu v Brně i návrat automobilového závodu Ferrari Challenge, který se uskuteční od 20. do 22. července. Součástí této akce budou v následujících dvou dnech po závodě testy vozů formule 1 z Maranella, které si odkoupili soukromí klienti. Vrcholem sezony bude 5. srpna Grand Prix, závod mistrovství světa silničních motocyklů. Nejvýznamnějším automobilovým podnikem budou od 7. do 9. září Masaryk Racing Days, středoevropský šampionát cestovních, GT a formulových vozů Boss Grand Prix.

"Testy a závody formule 1 budou pro skutečné labužníky. Pro veřejnost bude na toto testování otevřena tribuna C, paddock a další prostory budou uzavřeny. Tato akce by měla být třešinkou na dortu automobilových závodů v této sezoně," uvedla na dnešní tiskové konferenci ředitelka Automotodromu Ivana Ulmanová.

"V Brně se představí ostré vozy formule 1, které si odkoupili po dvou až třech letech závodění soukromníci. Celý program ještě s organizátory dolaďujeme," řekl ČTK mluvčí Automotodromu Petr Boháč.

První závodní víkend, kterým bude Jarní cena motocyklů, je na programu 6. až 8. dubna. "Máme v předstihu přihlášeno 160 startujících. Loni v tomto závodě startovalo 250 jezdců," uvedla Ulmanová.

V současné době je okruh stále pod sněhem. "Netrpělivě čekáme na to, až sníh roztaje. Sezona doslova klepe na dveře. Máme nachystanou firmu, která na žádost Dorny (promotéra MS silničních motocyklů) opraví jednu zatáčku na trati," poznamenala Ulmanová.

Na závodním okruhu jsou opět připraveny i nemotoristické aktivity. V neděli 1. dubna se už popáté uskuteční běžecký závod Masaryk Run. Kromě běhu budou na programu také závody na in-line bruslích a koloběžkách. Na tuto akci ve stejném termínu naváže dvoudenní Tuning Show. První část včetně noční jízdy začne hned po skončení běžeckých závodů.

Program sezony na Masarykově okruhu:

1. dubna: Masaryk Run,

6.-8. dubna: Jarní cena Brna motocyklů,

4.-6. května: Histo Cup Austria automobilů,

8.-10. června: mistrovství světa superbiků,

20.-22. července: Ferrari Challenge,

3.-5. srpna: mistrovství světa silničních motocyklů,

7.-9. září: Masaryk Racing Days + Boss GP,

7. října: Den otevřené dráhy.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je neděle 23. září 2018

Očekáváme v 23:00 13°C

Celá předpověď