Seznamkám v Rusku přibylo zákazníků, ale ne plateb, píše tisk

foto Ruský rubl a euro, bankovky - ilustrační foto.

Moskva - Ruské internetové seznamky loni zvýšily počty svých klientů kvůli odchodu zahraničních konkurentů: Mamba hlásí růst o 20 procent, Teamo o 30 procent a VK Znakomstva o 73 procent. Ale pořádně vydělat se jim nepovedlo kvůli problémům s platbami v App Store a Google Play, upozornil ruský list Kommersant.

Společnosti Apple a Google kvůli západním sankcím omezily možnost platit kartami ruských bank. Zahraniční seznamka Tinder stále zůstává oblíbená zejména u Rusek, "protože je tam více cizinců", vysvětlují experti. Předpovídají, že letos finanční ukazatele ruských seznamek nejspíše vzrostou, protože za krize se lidé chtějí sbližovat.

Mamba připustila, že tržby se oproti předchozímu roku o desetinu snížily, nicméně čistý zisk se zdvojnásobil. V roce 2021 tato seznamka podle dostupných údajů utržila miliardu rublů (asi 310 milionů Kč) a vydělala 24 milionů rublů (asi 7,4 milionu Kč). Hlavní příčinu poklesu tržeb vidí ředitel Andrej Broneckij v omezení možnosti platit v západních aplikacích ruskými kartami.

Nicméně kvůli oslabení konkurence - platby ruskými kartami přestal loni přijímat Tinder, zatímco Badoo úplně odešel z Ruska - Mamba vidí šanci zvýšit do konce letošního roku počet klientů o pětinu.

Ačkoliv Rusové nejsou moc ochotní platit za seznámení se, aktuální sklon k šetření sotva zhorší situaci internetových seznamek, předvídá analytik Sergej Viljanov. "V těžkých dobách se lidé naopak začínají více sbližovat," tvrdí. A seznamky nejsou zrovna místo, kde by lidé mohli nějak významně ušetřit, souhlasí ředitel Telecom Daily Denis Kuskov.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je pondělí 27. března 2023

Očekáváme v 17:00 4°C

Celá předpověď