Sevilla stále bez Vaclíka porazila 2:0 Mallorcu

foto Fotbalista FC Sevilly Lucas Ocampos.

Madrid - Fotbalisté Sevilly stále bez zraněného brankáře Tomáše Vaclíka porazili ve španělské lize 2:0 Mallorcu a mají na dosah účast v Lize mistrů. Po 36. kole dál drží bodově krok s třetím Atléticem, které má lepší skóre. Seville při devítibodovém náskoku na Villarreal stačí k jistotě nejhůře čtvrtého místa od nebo zaváhání konkurenta.

Vítězství Sevilly zařídil v 41. minutě Lucas Ocampos, který s přehledem proměnil pokutový kop. Argentinský křídelník se podílel na šesti z posledních osmi domácích gólů svého týmu, vedle pěti branek si připsal i asistenci. V závěru přidal pojistku Júsuf Nesjrí.

Bilbao vyhrálo na hřišti Levante 2:1 brankami útočníka Raúla Garcíi. Nejlepší střelec baskického celku se dvakrát trefil v úvodním dějství. Nejprve ve čtvrté minutě skóroval přesným volejem a v nastaveném čase chytře přeloboval brankáře Aitora Fernándeze. García dal už 15 branek a stále vylepšuje životní střeleckou sezonu.

Eibar si poradil 2:0 s už jistě sestupujícím Espaňolem, oba góly obstaral Exposito. Španělský záložník dal první gól z penalty a druhý z dorážky po dalším pokutovém kopu, který mu tentokrát chytil brankář Diego López. Eibar má náskok sedm bodů na sestupové pásmo a jistou záchranu.

Španělská fotbalová liga - 36. kolo:

Espaňol Barcelona - Eibar 0:2 (25. z pen. a 36. Exposito), Levante - Bilbao 1:2 (71. Bardhi - 4. a 45.+1 R. García), Leganés - Valencie 1:0 (18. R. Pérez z pen.), FC Sevilla - Mallorca 2:0 (41. Ocampos z pen., 84. Nesjrí).

1. Real Madrid 35 24 8 3 64:21 80
2. FC Barcelona 36 24 7 5 80:36 79
3. Atlético Madrid 36 17 15 4 48:26 66
4. FC Sevilla 36 18 12 6 53:34 66
5. Villarreal 35 17 6 12 57:45 57
6. Getafe 35 14 11 10 43:34 53
7. Bilbao 36 13 12 11 41:32 51
8. San Sebastian 35 15 6 14 53:46 51