Sestry Williamsovy si na US Open zahrají čtyřhru proti Hradecké s Noskovou

foto Tenistky Serena (vpravo) a Venus Williamsovy po finále Australian Open, které 28. ledna 2017 vyhrála Serena.

New York - Slavné tenisové sestry Williamsovy si zahrají v prvním kole čtyřhry na US Open proti debutujícímu českému páru Lucie Hradecká, Linda Nosková. Venus a Serena nastoupí společně k deblu po více než čtyřech letech.

Serena Williamsová, jež v září oslaví 41. narozeniny, začátkem měsíce oznámila, že se připravuje na konec kariéry. I když nespecifikovala, že bude US Open jejím posledním turnajem, všeobecně se to očekává.

Společně s Venus, které bylo v červnu 42 let, získala Serena čtrnáct grandslamových titulů. V New Yorku triumfovaly dvakrát, v letech 1999 a 2009. Dohromady mají 30 singlových trofejí z grandslamů - 23 Serena a sedm Venus. Čtyřhru hrály sestry Williamsovy společně naposledy na Roland Garros v červnu 2018, kde vypadly ve 3. kole.

Sedmatřicetiletá Hradecká a o dvacet let mladší Nosková spolu budou hrát čtyřhru poprvé. Hradecká na US Open v roce 2013 triumfovala po boku Andrey Hlaváčkové.

Serena Williamsová bude hrát utkání 1. kola dvouhry v pondělí s Dankou Koviničovou z Černé Hory. Deblová soutěž začne ve středu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je úterý 7. února 2023

Očekáváme v 21:00 -5°C

Celá předpověď