Šestnáctiletá Češka Miculyčová je mistryní Evropy v BMX freestyle

foto Češka Iveta Miculyčová se raduje z titulu mistryně evropy v disciplíně BMX freestyle na ME v Mnichově, 12. srpna 2022.

Mnichov - Šestnáctiletá Iveta Miculyčová se stala mistryní Evropy ve freestyle BMX. Cyklistka z Kostelce nad Orlicí vyhrála v Mnichově v konkurenci olympijských medailistek disciplínu park a získala první českou medaili na multisportovním kontinentálním šampionátu.

Fotogalerie

Miculyčová, jež oslaví sedmnáctiny za měsíc, postoupila ze čtvrteční kvalifikace jako sedmá. Ve finále pro osm nejlepších se jí na trati s rampami v Olympijském parku vydařila hned první jízda, za kterou dostala rovných 80 bodů.

Předvedla 11 triků a po prvním kole vedla. Vytvořila si tak v dvoukolové soutěži, v níž se započítává lepší z jízd, dobrou výchozí pozici pro konečný výsledek. Ve druhé jízdě předvedla Miculyčová ještě o trik víc včetně backflipu, který loni na mistrovství republiky skočila jako první česká freestylistka. Bodově se ale nezlepšila (76,60) a pak už jen čekala, zda ji překoná některá z dalších závodnic.

Adeptkami na zlato byly především olympijská vítězka z Tokia Charlotte Worthingtonová z Británie a bronzová medailistka z OH Nikita Ducarrozová ze Švýcarska. Obě však ve finálových jízdách upadly, předčasně skončily před uplynutím limitu 60 sekund a zůstaly za medailovými pozicemi. Stříbro za Miculyčovou získala domácí Němka Kim Lea Müllerová (78,60), bronz Francouzka Laury Perezová (78,20).

V sobotu pojedou v Mnichově o medaile ve freestyle BMX muži, mezi dvanáctkou finalistů je i Tomáš Beran.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je sobota 27. května 2023

Očekáváme v 21:00 13°C

Celá předpověď