Seriál o problémovém fotbalistovi Lavim Vyšehrad vychází na DVD

foto Zleva fotbalista Tomáš Řepka, herec Jakub Štáfek alias Lavi, herec Jiří Ployhar alias Laviho trenér Žloutek, fotbalista Lukáš Zelenka a Lucie Pavlíčková pokřtili 22. listopadu v Praze DVD televizního seriálu Vyšehrad.

Praha - Na fotbalovém hřišti pražského klubu FK Slavoj Vyšehrad pokřtili DVD internetového seriálu Vyšehrad, který humornou formou ukazuje eskapády nezkrotného fotbalového talentu. Kmotry DVD se stali fotbalisté Tomáš Řepka a Lukáš Zelenka, kteří si stejně jako mnoho jiných známých hráčů v seriálu zahráli. Průšviháře Juliuse "Lavi" Lavického, hvězdu Sparty, která se musí kvůli špatné morálce přesunout z Letné do třetiligového Vyšehradu, představuje Jakub Štáfek. Je zároveň jedním z režisérů úspěšného seriálu.

"Podle mne je to jen kousíček od reality. Teď už to mohu říct - podle mých zkušeností se hodně věcí zakládá na pravdě. Tenhle seriál vzniknul na základě věcí, které se staly. Něco je možná trochu jinak, ale dost událostí je pravdivých," řekl ČTK Zelenka.

Řepku seriál zpočátku nenadchnul, protože se mu zdálo, že dělá z fotbalistů "kretény". Nakonec si ho však oblíbil. "Jako trenér bych v žádném případě do týmu Lavického nechtěl," podotkl známý fotbalový bouřlivák.

Seriál Vyšehrad začala loni vysílat internetové televize Obbod TV. Tvůrce údajně inspirovala řada fotbalistů s kázeňskými problémy - Mario Balotelli, David Limberský, Martin Fenin či Milan Petržela. Seriál se stal tak populárním, že už existuje i vlastní Laviho kolekce oblečení. Herec a režisér Štáfek dokonce dostal možnost zahrát si za skutečný třetiligový Vyšehrad, zápas proti FK Loko Vltavín.

Za seriálem stojí tvůrčí produkce Funny Bunny Films, kterou spolu provozují Jiří Mádl a Štáfek, který je také známý jako Matěj Jordán ze seriálu Ulice.

Jedním ze scenáristů seriálu je i Petr Kolečko, který se podílel už na úspěšném fotbalovém seriálu Okresní přebor. Ten je však podle Štáfka zaměřen na jinou cílovou skupinu příznivců nižších soutěží. "Nás zajímali hráči z vyšších struktur. Profíci, kteří pobírají haldy peněz a mají všechny výhody, které vrcholový fotbalista může mít," podotknul.

Uživatelé Česko - Slovenské filmové databáze ocenili prvních deset dílů seriálu Vyšehrad nadprůměrnými 79 procenty. O vzniku další série se jedná.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

11°C

Dnes je pondělí 22. října 2018

Očekáváme v 1:00 6°C

Celá předpověď