Serenu Williamsovou trápí deprese, že nezvládá péči o dceru

foto Americká tenistka Serena Williamsová na tiskové konferenci v Paříži.

Montreal - Serenu Williamsovou pronásledovaly v uplynulých týdnech panické pocity, že kvůli tenisovému programu nezvládá svou mateřskou roli a péči o jedenáctiměsíční dceru. Bývalá světová jednička na sociálních sítích přiznala, že ji trápily deprese. I to byl jeden z důvodů, proč se rozhodla odhlásit z turnaje v Montrealu.

"Minulý týden pro mne nebyl snadný. Musela jsem se vyrovnat se složitými osobními věcmi, byla jsem v depresi," napsala na instagramu. "Měla jsem pocit, že nejsem dost dobrá máma," dodala.

Své problémy probrala s rodinou a kamarády, aby se ujistila, že je vše v pořádku. "Četla jsem několik článků, podle nichž mohou poporodní deprese trvat až tři roky, pokud se s tím nic nedělá. Mně nejvíc vyhovuje komunikace," uvedla a vyzvala čerstvé matky, aby se o svých pocitech nebály mluvit.

"Je naprosto normální, když máte pocit, že neděláte pro své dítě maximum. Ať už jste doma, nebo v práci, najít rovnováhu v péči o dítě je opravdové umění," dodala.

Šestatřicetiletá Američanka se z Montrealu odhlásila poté, co na turnaji v San Jose utrpěla v 1. kole od Britky Johanny Kontaové nejtěžší porážku v kariéře 1:6, 0:6.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

10°C

Dnes je středa 24. října 2018

Očekáváme v 3:00 12°C

Celá předpověď