Senior ze Zlínska přišel kvůli podvodu na internetové seznamce o čtvrt milionu

foto Ilustrační foto - euro, eura, eurozóna, EU, Evropská unie, bankovnictví, kurz, měna

Zlín - Senior ze Zlínska přišel kvůli podvodu na internetové seznamce o čtvrt milionu korun. Policisté z oddělení hospodářské kriminality přijali trestní oznámení od sedmasedmdesátiletého muže, který na internetové seznamce poznal ženu, jež se mu představila jako devětadvacetiletá Američanka sloužící u vojska v Sýrii. Žena tvrdila, že má dceru a má zájem o vážný vztah, sdělila dnes ČTK policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

"Jakmile si získala náklonnost seniora, využila jí a požádala ho, zda by mu mohla poslat balík s 300.000 dolary, aby si mohli koupit dům a společně žít. Senior souhlasil. Zanedlouho ho zkontaktovala údajně přepravní služba. Měl zaplatit různé druhy poplatků jako clo, DPH, poplatky kvůli zadržení balíku a podezření z praní špinavých peněz. Muž platil, co po něm chtěla jak přepravní služba, tak nová přítelkyně," uvedla mluvčí. Podvod trval od konce března do tohoto týdne, kdy senior odmítl zaplatit další peníze a podezření z podvodu oznámil policistům. Celkově poslal v několika částkách 10.350 eur, tedy asi 245.000 korun.

"Kriminalisté případ prověřují jako trestný čin podvod. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí podvodníkovi trest odnětí svobody až na pět let," uvedla mluvčí.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je středa 4. října 2023

Očekáváme v 17:00 16°C

Celá předpověď