Senior dostal pokutu za pauzu na zastávce, platit nakonec nemusí

foto Starý muž odpočívá na lavičce, senior, důchodce - ilustrační foto.

Berlín - Až příliš horlivý byl podle radnice západoněmeckého Düsseldorfu její zaměstnanec, který dal pokutu 86letému důchodci, jenž odpočíval během procházky na zastávce autobusu. Původně měl senior, který se nechystal využít hromadné dopravy, za neoprávněné užití lavičky zaplatit pokutu 35 eur (890 korun). Po vlně kritiky, která se na vedení města snesla, ale muž nakonec nic platit nemusí, informoval list Rheinische Post.

Šestaosmdesátiletý muž, který podle blízkých trpí demencí a nemocí srdce, se před časem vydal na procházku. Po čase si potřeboval odpočinout, a usedl proto na lavičku na zastávce městské hromadné dopravy před hlavním nádražím.

Protože si chtěl jen odpočinout a nechystal se nikam jet MHD, užíval podle zaměstnance městského pořádkového úřadu lavičku v rozporu s jejím určením a tedy v rozporu s městskými předpisy. Na místě proto dostal pokutu.

Podle vyjádření düsseldorfské radnice zaměstnanci města nedošlo, že na lavičce nesedí bezdomovec nebo opilec, ale nemocný důchodce.

Přísně vzato se muž nicméně skutečně dopustil prohřešku proti paragrafu tři düsseldorfského pouličního řád, ve kterém stojí, že používat lavičky na zastávkách jako "odpočinková, hrací či skladovací místa" není dovoleno.

V prohlášení k případu, na který na twitteru upozornil jeden ze známých dotčeného seniora, nicméně vedení Düsseldorfu uznalo chybu a vyjádřilo nad postupem svého zaměstnance politování.

Senior samozřejmě pokutu platit nemusí, řízení jsme zastavili, dodala radnice porýnského města.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je úterý 18. září 2018

Očekáváme v 1:00 19°C

Celá předpověď