Senát schválil normu o změnách počtů členů sněmovních komisí

foto Senát, schůze Senátu - ilustrační foto

Praha - Sněmovní kontrolní komise budou moci mít více členů než sedm, jak stanoví nynější zákony. Počet si budou moci stanovovat sami poslanci. Změnu přinese návrh zákona předsedy poslanců ČSSD Jana Chvojky, který dnes schválil Senát. Předlohu nyní dostane k podpisu prezident.

Norma se týká šesti sněmovních komisí, a to pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby, Vojenského zpravodajství, Úřadu pro zahraniční styky a informace, Finančního analytického úřadu, Národního bezpečnostního úřadu a Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost. Návrh má podle předkladatele zajistit, aby v těchto komisích mohli působit zástupci všech sněmovních klubů.

Chvojka připomněl, že nyní je ve Sněmovně devět stran a hnutí. Některé strany proto v komisích své představitele nemají.

Návrh, jenž nevyvolal žádnou debatu, podpořilo 54 ze 66 přítomných senátorů. Proti nebyl žádný, hlasování se zdrželo 12 členů horní komory.

Předloha konkrétně stanoví, že vyjmenované komise budou mít nově nejméně sedm členů. Sněmovna jejich počet stanoví tak, aby byl zastoupen každý poslanecký klub. Počet členů ale bude vždy lichý. Předloha nabude účinnosti vyhlášením ve sbírce.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je pátek 16. listopadu 2018

Očekáváme v 13:00 7°C

Celá předpověď