Semináře o transformaci v uhelných regionech

foto Horníci vyvezli 23. února 2021 symbolický poslední vozík černého uhlí z karvinského Dolu Darkov. Společnost OKD v něm tento týden ukončí provoz.

Ministerstvo pro místní rozvoj ve spolupráci s ministerstvem životního prostředí a Ústeckým, Karlovarským a Moravskoslezským krajem připravují sérii podzimních seminářů k OP Spravedlivá transformace.

Cílem seminářů je seznámit účastníky s aktuálními informacemi z Operačního programu Spravedlivá transformace (OPST) v návaznosti na Plán spravedlivé územní transformace (PSÚT). Současně na každém ze seminářů budou účastníci obeznámeni s oblastmi transformace v konkrétním kraji. 

Semináře se uskuteční on-line prostřednictvím platformy MS Teams. 

První seminář je plánován pro Karlovarský kraj na čtvrtek 4. listopadu 2021 od 10 hodin, semináře v dalších dvou krajích budou následovat. 

Plánuje se

Téma: Transformace v uhelných regionech

Cílem seminářů je seznámení s aktuálními informacemi z Operačního programu Spravedlivá transformace v návaznosti na Plán spravedlivé územní transformace. Zástupci krajů představí oblasti transformace konkrétního kraje. 

Už se konalo

Téma: Financování transformace v uhelných regionech
Workshopy se uskutečnily on-line prostřednictvím komunikační platformy MS Teams:

Cílem workshopů, které byly určeny pro odbornou veřejnost, malé a střední podniky, nestátní neziskové organizace, města a obce, zástupce municipalit a institucí v Ústeckém,  Moravskoslezském a Karlovarském kraji, bylo seznámení s možnostmi financování z Operačního programu Spravedlivá transformace v návaznosti na Plán spravedlivé územní transformace.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je sobota 1. dubna 2023

Očekáváme v 21:00 9°C

Celá předpověď