Sem a tam

foto Jiří Němec, fotbalista týmu AC Sparta Praha.

Čas rozdávání dárků a novoročních oslav je pryč a fotbalové fandy a odborníky začínají zase zajímat věci docela obyčejné a přízemní. Tedy kdo se stěhuje a kam, za kolik a na jak dlouho. A kdo je eventuelně ještě k mání.

Prim v obchodech bude celkem logicky hrát Sparta. Ať už v kolonce nákup, tak i v exportu. Díky ruskému trhu by neměl být problém zůstat v plusu. Už předem byl jasný odchod Zbončáka s Kinclem na východ, do Teplic se stěhuje Klein, na hostování zamíří zřejmě i Jiří Rosický, s několika dalšími borci, kteří nepřekročili hranici B týmu, se nepočítá už vůbec.

Největší bomba ale tiká pod televizním vysílačem. Jestli se potvrdí spekulace o odchodu Jiřího Němce do Viktorie Žižkov, uzavře se jedna velmi obsáhlá sparťanská kapitola. Asi ani sám hráč nebyl spokojen, že byl v závěru sezóny poněkud upozaděn. Na rozdíl od jiných borců neplakal na veřejnosti, nechodil za trenérem či prezidentem klubu s bolavou dušičkou. Na to je „Němej“ příliš velký profík a má za sebou moc úspěchů na to, aby se někoho doprošoval. Tím spíše, že vztah Němec – Bittengel rozhodl o jeho předchozím angažmá v Blšanech. Ve Viktorce by podle mne mohl Němec hrát klidně ještě několik sezón. Ale jak se srovná s tím, že stávající kádr žižkovských je, mírně řečeno, podprůměrný, to je otázka. Pravda, trenér Bittengel už dostal k dispozici Proházsku, na cestě by mohl být další sparťan, Filip Dort z Opavy, teď Němec... To je docela slušné přezbrojení.

Zpátky ke Spartě. Odchody jsou jedna věc, příchody druhá. Podepsán je Jan Rezek, což je určitě perspektivní útočník, ale čas ukáže, nakolik mu uškodí, že v úvodu jarní části dostanou přednost ti, kteří mohou nastoupit v Lize Mistrů proti AC Milán. Největšími českými kluby už prošlo mnoho mladíků s nadějí v očích, zkouškou času prošli jen málokteří. Rezek je dostatečně sebevědomý, ví co umí, ale jestli chce přeskočit konkurenci, musí ještě pořádně přitlačit na pilu.

Sparta jeví snahu získat i dalšího Tepličáka – Petra Voříška. Toho by chtěli i slávisté, jenže nechtějí platit tolik, kolik chtějí inkasovat bossové ze Stínadel. Vůbec, zatím je poněkud ticho o halasně proklamovaných transferech do červenobílých barev. Koloušek zatím trénuje s Libercem, Voříšek s Teplicemi. Sám jsem zvědav, kdo vlastně do azylu na Strahov zamíří. Hlavní náplní je zřejmě v současnosti prodlužování smluv bratří Došků, i když to na konci podzimu podle slov jejich manažera vypadalo, že je chce polovina Evropy.

Baník zřejmě přijde o Bolfa. Tomu se do zahraničí chce moc – není divu. Jestli ale vyhraje trenér Auxerre Guy Roux, nebo Jaroslav Hřebík, to si netroufám tipovat. I když, v Moskvě by měl Bolf poněkud usnadněnou úlohu díky českým kolegů v týmu i na lavičce. Oceňuji ovšem tah s Liborem Doškem. Tenhle pořád poněkud podceňovaný forward by Baníku mohl výrazně pomoci, je v něm skrytý velký gólový potenciál. Třeba půjde o kauf roku.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je neděle 26. března 2023

Očekáváme v 21:00 5°C

Celá předpověď