Sekáč dal gól Kovářovi a Kazaň vyhrála v Jekatěrinburgu 3:0

foto Hokej - ilustrační foto.

Moskva - Nejproduktivnější český hokejista v KHL Jiří Sekáč byl jedním ze tří střelců Kazaně, kteří překonali Jakuba Kováře v brance domácího Jekatěrinburgu. Hráči Avtomobilistu se naproti tomu neprosadili ani jednou a po porážce 0:3 ještě nemají jisté první místo ve Východní konferenci. Mistrovský Ak Bars porazil lídra tabulky potřetí v sezoně a vyneslo ho to na třetí příčku.

Sekáč se 23. gólem v sezoně posunul na dělené třetí místo mezi nejlepšími střelci soutěže. Po jeho trefě ve 37. minutě z bezprostřední blízkosti vedli hosté 2:0, Kováře už v první třetině překonal obránce Nikita Ljamkin a těsně před druhou přestávkou ještě Vladimir Tkačjov.

Výsledky KHL:

Jekatěrinburg - Kazaň 0:3 (Sekáč 1+0),

17:00 Jaroslavl - Viťaz Podolsk,

17:30 CSKA Moskva - Slovan Bratislava, Dynamo Moskva - HK Soči, Petrohrad - Jokerit Helsinky,

18:30 Dinamo Riga - Dinamo Minsk.