Šéf poslanců Pirátů Michálek se vzdal postu zastupitele Prahy

foto Ilustrační foto - Zastupitel Jakub Michálek 26. listopadu na ustavujícím zasedání Zastupitelstva hlavního města Prahy, na kterém má být zvolen primátor, náměstci primátora a členové Rady hl. m. Prahy.

Praha - Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek se dnes vzdal funkce pražského zastupitele. Oznámil to v tiskové zprávě. Od středy ho v zastupitelstvu nahradí za Piráty Viktor Mahrik. Podle Michálka tím strana plní předvolební slib, že Piráti nebudou kumulovat funkce. Postů v zastupitelstvu Prahy se vzdají i další noví poslanci Pirátů Ondřej Profant a Mikuláš Ferjenčík.

"Nechci sedět na více židlích," sdělil Michálek, který je místopředsedou Pirátů. Mahrik, který Michálka v zastupitelstvu nahradí, pracuje jako specialista internetových výzkumů ve společnosti Gemius. Má na starosti výzkum měření návštěvnosti webů.

Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři zástupce. Strana již dříve oznámila, že do konce ledna 2018 se funkcí zastupitelů vzdají po zisku poslaneckých mandátů také Profant a Ferjenčík. Nahradí je Ondřej Kallasch a Ivan Mikoláš.

Michálek čelil výzvě k odvolání z vedení Pirátů, po vnitrostranickém referendu ale místopředsedou strany zůstal. Odvolání navrhla část Pirátů kvůli okolnostem stažení stížnosti na sněmovní volby, ale zhruba tři čtvrtiny hlasujících v referendu, které skončilo v pondělí večer, se postavilo proti odvolání Michálka.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je sobota 20. října 2018

Očekáváme v 1:00 10°C

Celá předpověď