Šéf organizačního výboru se omluvil Kanadě za pískot při hymně

foto Kanaďan Anthony Cirelli (vzadu) střílí gól v zápase hokejového mistrovství světa proti Slovensku hraném 13. května 2019.

Košice - Šéf organizačního výboru hokejového mistrovství světa na Slovensku Igor Nemeček se oficiálně omluvil Kanaďanům za to, že po pondělním vítězství celku javorového listu nad domácím týmem 6:5 fanoušci v Košicích neunesli prohru a při kanadské hymně pískali a bučeli. Diváky, kteří naházeli na led různé předměty, podle něj vyšetřuje policie.

"Je to naprosto nepřijatelné. Musíme akceptovat výsledek, ať je jakýkoli. Ráno jsem napsal omluvný dopis vedení kanadského týmu za pískání během hymny, protože to je nepřijatelné v jakékoli zemi. Věřím, že omluvu přijmou a že už se to nebude opakovat," uvedl podle agentury TASR Nemeček.

Nadšeně hrající Slováci v pondělí nad favoritem dvakrát vedli o dvě branky, ale nakonec po gólu Marka Stonea v přesilové hře necelé dvě sekundy před koncem zápasu podruhé na turnaji prohráli. Kanada si naopak připsala druhou výhru a posunula na druhé místo tabulky skupiny A.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je sobota 20. července 2019

Očekáváme v 9:00 22°C

Celá předpověď