Šéf koncernu Volkswagen se vzdá řízení hlavní značky VW

foto Šéf značky Volkswagen Herbert Diess

Wolfsburg - Šéf německého automobilového koncernu Volkswagen Herbert Diess se vzdá řízení hlavní značky VW. Šéfem značky bude od července její nynější provozní ředitel Ralf Brandstätter. Oznámila to dnes firma po mimořádném zasedání dozorčí rady.

Diess tak podle firmy "získá větší prostor pro své úkoly v roli koncernového šéfa". "Cílem je větší koncentrace na nynější úkoly na špici koncernu v době transformace automobilového průmyslu," píše se v tiskové zprávě podniku.

Diess se v poslední době dostal pod tlak kvůli problémům kolem výroby nejnovější generace modelu Golf a elektromobilu ID.3. Kritiku nedávno vyvolala rovněž údajně rasistická reklama na nový Golf.

Zpočátku se spekulovalo, že se do čela značky VW místo Diesse postaví šéf divize Porsche Oliver Blume. Na uvolněné místo v čele Porsche měl podle těchto spekulací nastoupit šéf divize Škoda Auto Bernhard Maier, napsala agentura DPA.

Tyto spekulace se nicméně nepotvrdily a Diesse v čele značky VW vystřídá Brandstätter. "Ralf Brandstätter je jedním z nejzkušenějších manažerů podniku," upozornil Diess.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

11°C

Dnes je pátek 22. ledna 2021

Očekáváme v 7:00 3°C

Celá předpověď