Sedmnáctiletá Miculyčová má bronz z mistrovství světa ve freestyle BMX

foto Ilustrační foto - Češka Iveta Miculyčová se raduje z titulu mistryně evropy v disciplíně BMX freestyle na ME v Mnichově, 12. srpna 2022.

Abú Zabí - Sedmnáctiletá Iveta Miculyčová získala bronz na mistrovství světa ve freestyle BMX. Cyklistka z Kostelce nad Orlicí obsadila na šampionátu v Abú Zabí třetí místo v olympijské disciplíně park a navázala na triumf ze srpnového mistrovství Evropy v Mnichově, kde zvítězila ještě coby šestnáctiletá.

V soutěži ji porazily jen medailistky z olympijských her v Tokiu. Z titulu se radovala stříbrná Američanka Hannah Robertsová, druhá skončila bronzová bikrosařka z loňské olympiády Nikita Ducarrozová ze Švýcarska.

Miculyčová oslavila 17. narozeniny v září a v Abú Zabí byla nejmladší z finalistek. Po vydařeném prvním kole, v němž předvedla mimo jiné precizní backflip, získala 83,2 bodu a vedla. Ve druhém svůj bodový zisk i kvůli pádu po jednom z triků nevylepšila a klesla na třetí pozici.

"Jízdu jsem si vybrala podle svých nejlepších triků, které si myslím, že budou nejvíce bodované," řekla Miculyčová. "Cítím se úplně neuvěřitelně a nepopsatelně. Vůbec jsem to nečekala," uvedla v nahrávce pro cyklistický svaz.

Přímý postup na olympijské hry v Paříži Miculyčové těsně unikl, výrazně si ale vylepšila bodový zisk v kvalifikačním hodnocení, které se bude uzavírat v roce 2024.

Mistrovství světa ve freestyle BMX v Abú Zabí:

Muži - park: 1. Nakamura (Jap.) 93,80, 2. Dowell (USA) 91,50, 3. Jeanjean (Fr.) 91,20, ...v kvalifikaci 31. Broža, 49. Beran (oba ČR).

Ženy - park: 1. Robertsová (USA) 87,20, 2. Ducarrozová (Švýc.) 84,70, 3. Miculyčová 83,20, ...v kvalifikaci 20. Jalůvková (obě ČR).

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

-1°C

Dnes je sobota 28. ledna 2023

Očekáváme v 21:00 -3°C

Celá předpověď