Sedláčková se chce vrátit do boxerského světa, příští rok by měla zamířit do USA

foto Galavečer profesionálního boxu, 29. prosince 2021 v Praze. Lucie Sedláčková z ČR.

Praha - Někdejší přední česká profesionální boxerka Lucie Sedláčková se vrací do ringu a chce se pokusit o restart kariéry. Bývalá držitelka světového stříbrného pásu organizace WBC v pérové kategorii téměř tři roky neboxovala, ve středu si ale v pražské Lucerně připsala třetí výhru v rychlém sledu a věří, že má před sebou opět velké zápasy.

"Myslím, že příští rok bude překvapení. Dokud nebude vše podepsané, nechci nic prozrazovat. Jedná se ale o Ameriku, o dlouhodobější kontrakt s manažerem," řekla Sedláčková po výhře nad Polkou Karinou Kopinskou. "Slibuji si od toho velké věci. Doufám, že se mi podaří boxovat velké zápasy, a hrozně moc se těším," uvedla. Jasněji by podle ní mělo být už v lednu.

Sedláčková s přítelem a boxerem Štěpánem Horváthem se v roce 2019 přestěhovali do Monaka, kde podepsali dvouletou smlouvu se stájí Ambitious Monaco. I kvůli koronavirové pandemii ale neabsolvovali pod její hlavičkou ani jeden zápas. "Bylo to hrozné a psychicky náročné. Já jsem pořád trénovala, a abych se přiznala, tak jsem pomalu nedoufala, že budu ještě boxovat," řekla sedmadvacetiletá boxerka.

Po vypršení smlouvy se začali o zápasový program starat sami a rychle si domluvili dva souboje v Německu. Sedláčková v srpnu porazila krajanku Ladislavu Holubovou, o dva měsíce později Sonju Pilipovičovou z Bosny a Hercegoviny. "Byly to zápasy na rozjezd, tři čtyři roky jsem pořádně neboxovala," řekla.

Sedláčková v minulosti trénovala pod vedením Lukáše Konečného, teď se začala připravovat pod dohledem další výrazné postavy české amatérské i profesionální scény Rudolfa Kraje. "Skončila mi dvouletá smlouva s organizací v Monaku, kterou jsme neprodloužili, a sehnali jsme si se Štěpánem (Horváthem) sami zápasy v Německu, kterými jsme vše znovu odstartovali. A neměli jsme trenéra, v Německu jsme byli sami. Pak jsme dostali nabídku na Lucernu a Štěpán se domluvil s Rudou, se kterým se znají. A já se k tomu přidala," líčila Sedláčková.

Pod vedením stříbrného olympijského medailisty ze Sydney 2000 by chtěla trénovat i nadále. "Hrozně mi ta spolupráce sedla a přála bych si pokračovat. Teď jsme spolu byli tři týdny, poznávali jsme se a jako trenér mi sedí," uvedla. Ani Kraj, jenž momentálně vede svůj klub v Mělníku, se nebrání pokračující spolupráci. "Nakoplo to i kluky u nás v klubu. Nemáme tam žádnou holku, takže Lucka musela sparovat s našimi juniory a fungovalo to," řekl Kraj.

Sedláčková si přípravu navíc zpestřila i tréninky s elitní českou MMA bojovnicí Lucií Pudilovou. "Je to moje dlouholetá kamarádka, tak jsem ji poprosila, zda by nepřijela. Sparovala jsem jen s klukama a potřebovala jsem to zkusit i s holčinou. Párkrát v minulosti jsme spolu už boxovali. Teď to byl pouze jeden den, protože se vrátila z kempu v Irsku. Doufám ale, že si to zopakujeme. Bylo to super," uvedla Sedláčková a dodala, že společný trénink pomáhá i Pudilové. "Nelezeme si do svého oboru. Lucka se v boxu strašně zlepšila," řekla.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je středa 25. května 2022

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď