Se značkou Seat se bude prodávat jen malý elektromobil

foto Elektromobil Cupra Born

Výkonnější elektromobily, které nabídnou zákazníkům prodejci automobilky Seat, se budou prodávat s logem sportovní divize Cupra. Naopak ty levnější a s méně dynamickými parametry dostanou na karosérii logo Seat.

Fotogalerie

Tuto informaci získal portál Autonaelektřinu.cz od dobře informovaných představitelů španělské značky.

Vůbec prvním elektromobilem, který španělská součást koncernu Volkswagen nabídne, se u nás na přelomu tohoto a příštího roku stane Cupra Born. Vůz, který je zkonstruován na základě platformy MEB a stejně jako třeba Volkswagen ID.3 se vyrábí v německém Cvikově. Bude vybavet třemi verzemi vysokonapěťové baterie s kapacitami 45, 58 nebo 77 kW. Dojezd je pak v závislosti na baterii od 340 do 540 kilometrů.

Motory budou na výběr dva – buď se 150 nebo 204 koňskými silami. Díky funkci e-Boost bude mít řidič v případě vozu se silnějším agregátem na pár desítek sekund k dispozici až 231 koní.

“V tuto chvíli zatím přesně nevíme, jaké verze a kdy nabídneme v České republice,” uvedl na dotaz Autonaelektřinu Filip Stoulil z českého zastoupení automobilky.

Po uvedení tohoto modelu si španělský výrobce dá před uvedením dalšího čistě elektrického vozu zhruba dva roky přestávku. V roce 2024 by se měl představit menší elektromobil s logem Seat. Každý rok by ho přímo ve španělské továrně Martorell mělo vznikat pět set tisíc kusů. Zřejmě také s jinými logy značek koncernu Volkswagen.

Třetím elektromobilem z produkce této společnosti se pak stane SUV-kupé Tavascan. Jeho koncept se představil již před dvěma lety. Mělo by se opět jednat o vůz postavený na platformě MEB. A na kapotě a víku zavazadlového prostoru bude mít opět logo Cupra.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je úterý 9. srpna 2022

Očekáváme v 17:00 24°C

Celá předpověď