Se zesnulým fotbalistou Adamcem se v Trnavě loučily tisíce lidí

foto V Trnavě na Slovensku se 4. ledna 2019 konalo poslední rozloučení s bývalým československým fotbalovým reprezentantem Jozefem Adamcem, stříbrným medailistou z mistrovství světa 1962 v Chile, který zemřel 24. prosince 2018 ve věku 76 let.

Trnava - Několik tisíc lidí se dnes přišlo rozloučit s legendou slovenského fotbalu Jozefem Adamcem, který zemřel 24. prosince ve věku 76 let. Smuteční ceremoniál se konal na stadionu úřadujícího slovenského mistra Spartaku Trnava, v jehož dresu dosáhl Adamec největších klubových úspěchů.

Již více než hodinu před začátkem obřadu čekal dav lidí u hrací plochy stadionu v Trnavě, kde byla vystavena rakev s ostatky někdejšího fotbalisty a trenéra a dres s číslem 10, které Adamec nosil. Mnozí přinesli květiny a věnce. Nechyběli mezi nimi šéf Slovenského fotbalového svazu Ján Kováčik a bývalý slovenský prezident Ivan Gašparovič.

V Trnavě na Slovensku se 4. ledna 2019 konalo poslední rozloučení s bývalým československým fotbalovým reprezentantem Jozefem Adamcem, stříbrným medailistou z mistrovství světa 1962 v Chile, který zemřel 24. prosince 2018 ve věku 76 let. V úvodu posledního rozloučení zazněla oblíbená Adamcova skladba Jednoho dne se vrátíš od Věry Špinarové. Velkoplošné obrazovky na stadionu promítaly Adamcovy fotografie a záběry z období jeho hráčské kariéry. "Status legendy vám zůstane. Ať je vám slovenská země lehká, odpočívejte v pokoji," řekl v projevu šéf trnavského klubu Marek Ondrejka.

Po skončení církevního obřadu, který na hrací ploše vedl trnavský arcibiskup Ján Orosch, zazněla klubová hymna Spartaku. Při odjezdu rakve ze stadionu přítomní tleskali vestoje, fanoušci na jedné z tribun rozvinuli obří transparent s nápisem "Legendy jsou věčné! Jozef 'Hatrlo' Adamec" a s podobiznou zesnulé fotbalové legendy. Fanoušci v rukou drželi světlice a skandovali Adamcovo jméno.

Stříbrný medailista z mistrovství světa 1962 v Chile Adamec hrál také v Dukle Praha a Slovanu Bratislava. Čtyřikrát se stal ligovým králem střelců. Někdejšímu útočníkovi, přezdívanému Hatrlo, se jako jednomu z mála hráčů na světě podařilo vstřelit hattrick Brazílii.

Po ukončení hráčské kariéry byl Adamec trenérem řady klubů na Slovensku i v Česku, v letech 1999 až 2001 byl na lavičce slovenské reprezentace. Jako hráč i trenér poutal pozornost svým temperamentem, emotivními výroky i disciplinárními přestupky. V anketě o slovenského fotbalistu století obsadil Adamec druhé místo za Jánem Popluhárem.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je středa 17. července 2019

Očekáváme v 9:00 19°C

Celá předpověď