Se sousedy lze komunikovat moderně

foto Se sousedy lze komunikovat moderně - sousede.cz

Před nastěhováním se o své sousedy zajímá jen málokdo. Poznáváte je až postupem času, v panelovém bytě je možné, že se se všemi dokonce ani nikdy neseznámíte. O to větší potíže pak mohou nastat, jakmile je potřeba se na něčem domluvit.

Komunikace mezi nájemníky je v panelových domech základním stavebním kamenem úspěšného fungování. Nezáleží na tom, zda nad domem drží ochrannou ruku bytové družstvo či SVJ, domlouvat se se sousedy je nutné v každém případě. Jenže jak na to, když lidé na schůze nechodí a informace na nástěnce nečtou?

Klíčem jsou technologie

Moderní technologie už přišly i do oblasti sousedské komunikace. Místo nekonečného shánění telefonních čísel a svolávání schůzí, na kterých se pak sejde sotva polovina obyvatel domu, přichází na řadu portál Sousede.cz.

Účelem portálu je usnadnit komunikaci mezi sousedy v domě a nejbližším okolí. Kdokoliv tam přijde bez registrace, uvidí mapu kriminality v ČR, zprávy z regionu a do budoucna také cenovou mapu lokalit. Po registraci se funkce mnohonásobně rozšíří.

Největší potenciál má portál tehdy, když se do něj zaregistrují spolky, skupiny či všichni obyvatelé jednoho domu. Mají pak možnost mezi sebou komunikovat celou řadou různých způsobů. Snadno si pošlou zprávu, dokument, fotografii, pozvou se na nějakou událost či vystaví informaci na nástěnku. Webová stránka může dokonce úplně nahradit domovní nástěnku či pravidelné schůze. Všechno je možné vyřešit online soukromě nebo ve skupině.

Zkuste webovou aplikaci Sousedé navrhnout i svým sousedům. Aspoň ti mladší budou z této formy komunikace určitě nadšení. A ti starší? S těmi bývá koneckonců dobrá domluva, o dění v domě se většinou zajímají a čtou domovní nástěnku. Zkuste se o možnosti pobavit třeba na příští schůzi a uvidíte, jaký ohlas získáte. Používání aplikace Sousedé.cz je zcela zdarma, takže nemáte jediný důvod to aspoň nezkusit.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je neděle 25. října 2020

Očekáváme v 15:00 17°C

Celá předpověď