Sdruženář Dvořák by svými výkony rád zahnal myšlenky na konec

foto Český sdruženář Miroslav Dvořák.

Praha - Dvanáctá sezona ve Světovém poháru by mohla být pro sdruženáře Miroslava Dvořáka poslední v kariéře. Černé myšlenky na odchod do sportovního důchodu chce vydařenou olympijskou zimou zahnat.

Start třicetiletému Dvořákovi ale nevyšel. Ač má za sebou po letech strádání přípravu bez omezení i dobrou letní Grand Prix, v Kuusamu a v Lillehammeru se mu v SP ani trochu nedařilo. "Subjektivně jsem se cítil mnohem líp, ale výsledky jsou zatím horší, než když jsem netrénoval. Věřím, že se zvednu," uvedl sdruženář.

Pokud chce u disciplíny spojující skok a běh na lyžích zůstat, musí se zlepšit. Před sezonou totiž oznámil, že po ní možná skončí. "Když se nebude dařit, tak nebudu nikomu mazat med kolem pusy a bude to moje poslední sezona. Dávám do toho všechno, flintu do žita neházím, snažím se zlepšit, pracuju, budu bojovat a definitivní rozhodnutí přijde po posledním závodu, až přijedu do cíle. Pak si dám týden na rozmyšlenou, jestli má cenu pokračovat, nebo ne," řekl Dvořák.

Myšlenky na konec kariéry má hlavně kvůli rodině. Doma má tříletého Vojtu a odloučení těžko snáší. A když se nedaří, nálada se zhoršuje. "Celé léto šidím rodinu a malého, jezdím po soustředěních a závodech, tak mi ve finále přišlo líto a ubíjející, že se čas strávený mimo a investovaný do tréninku nezúročí. Být až desátý od konce nebaví nikoho. A když už jsou starosti jiné, tak to má větší vliv," podotkl.

Závodník liberecké Dukly nemá jasnou představu, co by po skončení kariéry dělal. "Přemýšlím, ale bez praxe se střední školou s maturitou na výběr moc nemám," řekl. "Lepší než život sportovce to asi nebude. Možná to ani nebude lepší s časem doma, když budu od rána do večera v práci," dodal.

I proto maká ve stopě a na můstku dál. Odjížděl v létě na delší soustředění, která trenéři nově naordinovali. "Jsem profesionál, kdyby mi řekli, budeš tady měsíc, tak tam jsem, protože jsem za to placený a je to moje práce. Až budu chodit do práce, tak taky nemůžu říct, že zůstanu doma s malým," konstatoval Dvořák.

Pozitivem je, že se v tréninku konečně nemusel omezovat. V předešlých letech měl mononukleózu, problémy s rukou, achilovkou, léčil neštovice i podvrtnutý kotník. "Měl jsem výpadků hodně a poslední dvě sezony byly z pohledu přípravy poloviční. Letos se to povedlo," řekl.

Přípravu by rád zúročil, sdruženářské řemeslo by totiž ještě nerad opustil. "Doufám, že se to zlomí, že to půjde a že to moje poslední sezona nebude," pronesl jedenáctý muž z olympijského závodu v Soči.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

11°C

Dnes je středa 14. listopadu 2018

Očekáváme v 15:00 11°C

Celá předpověď