nominací, včetně těch v hlavních kategoriích nejlepší film, nejlepší režie a nejlepší herec v hlavní roli (Robert De Niro). ' /> Scorseseho Irčan je favoritem na severoamerické ceny kritiky | ČeskéNoviny.cz

Scorseseho Irčan je favoritem na severoamerické ceny kritiky

foto Zleva Joe Pesci a Robert De Niro ve filmu Irčan (Irishman).

Los Angeles - Nejvíc nominací na ceny americké filmové kritiky (Critics' Choice Awards) získal v neděli film Irčan slavného režiséra Martina Scorseseho. mafiánský epos z produkce streamovací služby Netflix má 14 nominací, včetně těch v hlavních kategoriích nejlepší film, nejlepší režie a nejlepší herec v hlavní roli (Robert De Niro).

Dvanáct želízek v ohni bude mít poslední počin Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu a devět nominací získalo romantické drama Malé ženy režisérky Grety Gerwigové. Po několika nominacích mají také válečné drama 1917 (režie Sam Mendes), Manželská historie (Noah Baumbach), Králíček Jojo (Taika Waititi), Joker (Todd Phillips) a Parazit (Pong Čun-ho).

Ceny amerických filmových kritiků budou uděleny 12. ledna v Los Angeles. Vítěze vybere více než 400 amerických a kanadských členů sdružení filmových kritiků Broadcast Film Critics Association.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je úterý 14. července 2020

Očekáváme v 17:00 24°C

Celá předpověď