Schillerová: Zprávy o rozpočtu ve staré úpravě byly plné balastu

foto Ilustrační foto - Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) vystoupila 23. října 2019 v Praze na schůzi Poslanecké sněmovny, která se bude v úvodním kole zabývat návrhem státního rozpočtu na příští rok.

Praha - Pravidelné měsíční zprávy ministerstva financí o vývoji státního rozpočtu byly v dřívější úpravě plné balastu, který stejně nikdo podrobně nečetl. Nová úprava, ke které ministerstvo přistoupilo od letošního ledna, je přehlednější. Při sněmovních interpelacích to dnes řekla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) v odpovědi na dotaz poslance Pirátů Mikuláše Ferjenčíka. Podle poslance byly například údaje za loňský únor přehlednější.

Ministryně řekla, že o změně uvažovala několik měsíců, ale nechtěla měnit strukturu zprávy jindy než od nového roku. Zprávu za únor navíc ministerstvo upravilo o připomínky. Jediným důvodem ke změně byl podle ministryně sedmistránkový balast, který stejně nikdo podrobně nečetl.

Ministerstvo financí od ledna změnilo publikování měsíčních informací o státním rozpočtu. Nová podoba informace o pokladním plnění má podle úřadu za cíl "informovat veřejnost přehledněji a se zaměřením na stěžejní trendy příjmové i výdajové strany rozpočtu". Samotný text má přitom méně číselných informací, ty lze najít až v přiložených tabulkách.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je neděle 7. června 2020

Očekáváme v 13:00 20°C

Celá předpověď