Schillerová: Babiš řídil jednání vlády, je v kondici

foto Ministr dopravy a průmyslu Karel Havlíček (za ANO) a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) vystoupili na tiskové konferenci po zasedání vlády 1. dubna 2020 v Praze.

Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes řídil jednání vlády, je v kondici a vypadá dobře. Novinářům to dnes řekla vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) v reakci na dotaz na Babišovu opakovanou nepřítomnost na tiskové konferenci. V úterý prošli lidé z Babišova nejbližšího okolí testováním na koronavirus, Česká televize (ČT) dnes uvedla, že všechny testy byly negativní.

Babiš se zúčastnil tiskové konference po jednání vlády v pondělí. Dnes i v úterý na ní chyběl. Podle Schillerové důvodem bylo to, že před novináře přišli ti ministři, jejichž body se na zasedání vlády probíraly. "Premiér dnes řídil celou vládu. Vypadá výborně, cítil se dobře," řekla.

V úterý prošlo 15 nejbližších Babišových spolupracovníků testem na koronavirus, zdravotníci je testovali přímo ve Strakově akademii. "Byla to prevence. Testováni byli lidé z kabinetu, ochranky, tiskového odboru, lidi, kteří jsou s premiérem v každodenním kontaktu," sdělil ČTK v úterý mluvčí vlády Vladimír Vořechovský. Podobné testování se podle něj dělo poprvé.

Podle ČT měli spolupracovníci premiéra Babiše negativní test na COVID-19. Prezident Miloš Zeman by podle svého mluvčího Jiřího Ovčáčka podstoupil testování jen tehdy, pokud by pocítil nějaké příznaky. Momentálně má k němu přístup jen velmi omezený počet lidí.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je pondělí 25. května 2020

Očekáváme v 3:00 10°C

Celá předpověď