Schick se vrátil do základní sestavy Leverkusenu, Bayer remizoval v Bochumi

foto Fotbal - ilustrační foto.

Berlín - Reprezentační útočník Patrik Schick se vrátil do základní sestavy Leverkusenu, jeho tým ale jen remizoval v 29. kole německé ligy 0:0 s nováčkem Bochumí. Bayer zůstává na třetí pozici, ale už pouze o bod před Lipskem, které doma zdolalo 3:0 šestý Hoffenheim. Za hostující tým odehrál celý zápas obránce Pavel Kadeřábek.

V Bochumi nastal klíčový moment v 65. minutě, kdy po faulu na Aránguize zahrával Diaby pokutový kop. Druhému nejlepšímu střelci Leverkusenu ale při střele podklouzla stojná noha, míč se o ni otřel, a ačkoliv skončil v síti, branka nemohla být uznána.

Schick nastoupil od začátku poprvé od 18. února a utkání v Mohuči, ve kterém utrpěl trhlinu v levém lýtkovém svalu. Za 77 minut pobytu na hřišti ale bilanci 20 ligových branek v sezoně nerozšířil.

Lipsko rozhodlo o jasném vítězství třemi góly v první půli, postupně se trefili Nkunku, Halstenberg a Szoboszlai. "Rudí býci" oplatili Hoffenheimu podzimní porážku 0:2 z úvodního vzájemného duelu.

Výsledky 29. kola německé fotbalové ligy

Bochum - Leverkusen 0:0, Eintracht Frankfurt - Freiburg 1:2 (54. Kostič - 27. Grifo, 69. Petersen), Lipsko - Hoffenheim 3:0 (5. Nkunku, 20. Halstenberg, 44. Szoboszlai).

1. Bayern Mnichov 29 22 3 4 86:29 69
2. Dortmund 29 19 3 7 70:42 60
3. Leverkusen 29 15 7 7 68:42 52
4. Lipsko 29 15 6 8 64:31 51
5. Freiburg 29 13 9 7 46:34 48
6. Hoffenheim 29 13 5 11 50:45 44
7. Union Berlín 29 12 8 9 38:39 44
8. Kolín nad Rýnem 29 11 10 8 41:43 43