Schick odehrál celý zápas, prohru AS Řím ale neodvrátil

foto Fotbalista Spalu Ferrara Mirco Antenucci (vlevo) a Federico Fazio z AS Řím v utkání italské ligy.

Řím - Patrik Schick odehrál v útoku AS Řím celý zápas 28. kola italské ligy na hřišti Spalu Ferrara, porážku 1:2 ale neodvrátil. Se stejným soupeřem prohráli fotbalisté AS podruhé v sezoně, v říjnu doma ani neskórovali (0:2).

První gól dnes vstřelil v 22. minutě hlavou Fares a vzápětí mohl stejným způsobem vyrovnat Schick, jeho pokus ale mířil nad břevno. "Vlci" tak skórovali až po změně stran díky pokutovému kopu Perottiho.

Spalu zajistil tři body po hodině hry Petagna rovněž z penalty. Římané ve druhém zápase pod vedením trenéra Claudia Ranieriho poprvé neuspěli, Spal ukončil sérii šesti utkání bez výhry.

Fotbalista Sampdorie Janov Fabio Quagliarella se raduje z gólu na hřišti Sassuola v utkání italské ligy. Sampdoria Janov porazila venku Sassuolo 5:3. Český záložník Jakub Jankto se v dresu vítězného týmu dostal na hřiště v 67. minutě, kdy vystřídal střelce úvodní branky Defrela.

Druhý zásah hostů zaznamenal přesnou ránou zpoza vápna útočník Quagliarella. Kapitán Sampdorie tak navýšil s 21 góly své vedení v čele tabulky střelců Serie A, na druhého Ronalda z Juventusu má náskok dvou branek.

Italská fotbalová liga - 28. kolo:

Sassuolo - Sampdoria Janov 3:5 (38. Boga, 63. Duncan, 90.+2 Babacar - 15. Defrel, 36. Quagliarella, 39. Linetty, 46. Praet, 72. Gabbiadini), Spal Ferrara - AS Řím 2:1 (22. Fares, 60. Petagna z pen. - 54. Perotti z pen.), FC Turín - Boloňa 2:3 (6. vlastní Pulgar, 89. Izzo - 29. Poli, 34. Pulgar z pen., 65. Orsolini).

1. Juventus Turín 27 24 3 0 59:17 75
2. Neapol 27 17 6 4 48:21 57
3. AC Milán 27 14 9 4 41:23 51
4. Inter Milán 27 15 5 7 40:22 50
5. AS Řím 28 13 8 7 52:39 47
6. Bergamo 27 13 5 9 56:38 44
7. FC Turín 28 11 11 6 37:26 44
8. Sampdoria Janov 28 12 6 10 49:38 42