Schalke porazilo Herthu 1:0 a je druhé, uspěl i Frankfurt

foto Schalke - Hertha Berlín

Berlín - Fotbalisté Schalke porazili v 25. kole německé ligy Herthu Berlín bez zraněného záložníka Vladimíra Daridy 1:0 a posunuli se na druhé místo. Třetí je Frankfurt, který stejným výsledkem zvítězil nad Hannoverem. Pořadím na špici tabulky ale může zamíchat večerní šlágr Lipska s Dortmundem.

Schalke vedlo nad Herthou od 37. minuty, když z pravé strany po zemi odcentroval Caligiuri, Di Santo míč tečoval k Pjacovi a chorvatský útočník, který hostuje v Gelsenkirchenu z Juventusu Turín, přesně zakončil. Schalke vyhrálo třetí duel po sobě, berlínský celek stejný počet zápasů čeká na vítězství i na vstřelený gól.

Frankfurt také skóroval už před přestávkou. V 39. minutě nalezl De Guzmán přesným centrem od rohového praporku Da Costu, jenž hlavou nedal brankáři Tschaunerovi šanci a vstřelil premiérový bundesligový gól.

Eintracht měl nadále více ze hry, v 60. minutě mu ale zatrnulo, když rozhodčí nařídil pokutový kop po Da Costově zákroku na Albornoze. Po kontrole u videa ale nakonec Hannover penaltu k dispozici nedostal. Frankfurt vyhrál na svém stadionu čtvrté utkání za sebou, což se mu povedlo po 18 letech.

Hoffenheim s Pavlem Kadeřábkem v sestavě zvítězil 2:0 v Augsburgu, jemuž chyběl záložník Jan Morávek. Skóre otevřel po půlhodině hry Kramarič, který se trefil v pátém duelu po sobě, čímž vyrovnal klubový rekord Demby Ba z roku 2010. Po přestávce navíc Kramarič asistoval u pojišťující trefy Gnabryho a Hoffenheim venku zvítězil poprvé od 5. listopadu.

Leverkusen vedl ve Wolfsburgu od 31. minuty, kdy Alario proměnil penaltu po faulu na Havertze. Krátce po přestávce mohl Bayer zvýšit, Aránguiz však trefil břevno. Hosté se dočkali až v 78. minutě, když se povedeným lobem prezentoval Brandt.

Hned vzápětí však snížil na 1:2 Mehmedi, který do Wolfsburgu přišel v lednu právě z Leverkusenu. Víc už ale "Vlci" nepřidali a na výhru čekají už pět zápasů. Za Leverkusen v závěru nastoupil do jubilejního 400. bundesligového utkání útočník Stefan Kiessling.

Záchranářský souboj mezi Hamburkem a Mohučí skončil bezbrankovou remízou. Domácí v 62. minutě neproměnili penaltu a na tříbodový zisk čekají už 12 zápasů.

Výsledky 25. kola německé fotbalové ligy:

Augsburg - Hoffenheim 0:2 (30. Kramarič, 50. Gnabry), Eintracht Frankfurt - Hannover 1:0 (39. Da Costa), Hamburk - Mohuč 0:0, Schalke - Hertha Berlín 1:0 (37. Pjaca), Wolfsburg - Leverkusen 1:2 (79. Mehmedi - 31. Alario z pen., 78. Brandt),

18:30 Lipsko - Dortmund.

1. Bayern Mnichov 24 19 3 2 55:18 60
2. Schalke 25 12 7 6 39:30 43
3. Eintracht Frankfurt 25 12 6 7 33:27 42
4. Dortmund 24 11 8 5 49:30 41
5. Leverkusen 25 11 8 6 45:33 41
6. Lipsko 24 11 5 8 37:33 38
7. Hoffenheim 25 9 8 8 40:38 35