Sázkové kanceláře stáhly sázky na KHL nebo výdělek posílají Ukrajině

foto Sázková kancelář Tipsport - ilustrační foto.

Praha - Sázkové kanceláře Sazka, Tipsport a Chance stáhly z nabídky sázky na všechny ruské soutěže včetně Kontinentální hokejové ligy (KHL). Fortuna se zavázala výnosy z ruských soutěží posílat na Ukrajinu. Vyplývá to z vyjádření sázkových kanceláří, které ČTK oslovila, a jejich oznámeních na internetových sázkových portálech.

"V zastavení ruských soutěží nevidíme smysl, stanou se pro nás parametrem při určování částky, kterou na humanitární účely věnujeme. Vážíme si všech, kteří agresi na Ukrajině čelí a kteří ji odsuzují, včetně samotných Rusů, kteří ctí demokratické zásady a nebojí se vyjádřit svůj názor," řekl generální ředitel Fortuny David Vaněk.

Mluvčí Fortuny Petr Šrain dále uvedl, že dnes společnost posílá čtyři miliony korun do sbírky organizace Člověk v tísni. Částka odpovídá výnosu z ruských lig a soutěží v prvních dvou měsících letošního roku. "Stejným způsobem pak bude kalkulován příspěvek, který Fortuna věnuje v dalších měsících, ať už opět Člověku v tísni, nebo jiné organizaci, která bude dopady způsobené válečným konfliktem řešit," doplnil Šrain.

Mluvčí Sazky Veronika Diamantová ČTK sdělila, že společnost z kurzové nabídky stáhla veškeré sázkové příležitosti vypsané na ruské soutěže a týmy už od čtvrtečních 23:30. Mimo jiné jde o KHL, VHL a fotbalovou Superligu.

Tipsport dnes publikoval zprávu odsuzující ruskou agresi, v níž oznámil stažení ruských soutěží z nabídky. "Tento krok se může vás, našich klientů, dotknout a může vás určitým způsobem omezit. Nedovedeme si ale představit, že bychom v tuto chvíli stáli stranou a tvářili se neutrálně," uvedla v ní kancelář.

"Zemi zasažené válkou pomůžeme. Ale zároveň jsme se jako gesto solidarity rozhodli neprodleně z kurzové nabídky vyřadit zápasy všech ruských reprezentací a také velké ruské soutěže, které jsou svázány s režimem, jenž rozpoutal válku. Nebudeme naopak vyřazovat zápasy jednotlivých ruských sportovců nebo klubů na mezinárodní scéně," uvádí dále zpráva, kterou publikovala i Chance, kterou Tipsport koupil v roce 2013.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je pátek 30. září 2022

Očekáváme v 19:00 11°C

Celá předpověď